Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2023

20 Niedziela zwykła  –  20 sierpnia 2023 roku

1. Za tydzień Niedziela dożynkowa – czyli podziękowania Bogu za plony ziemi. Msza św. z poświęceniem wieńca dożynkowego będzie o godzinie 11.00. Delegacja z wieńcem uda się na Sumę do Ludźmierza w niedzielę 3 września.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • w czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła
  • w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej

3. Dziękuję wraz z Radą Parafialną wszystkim, za ofiary składane na inwestycje parafialne. Szczegółowe sprawozdanie z ofiar składanych na malowanie dachu naszego kościoła znajduje się w gablocie kościoła. Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład materialny w to dzieło bardzo dziękujemy składając Bóg zapłać. Jeszcze we wrześniu będzie malowanie gzymsów i fasady kościoła oraz malowany jest dach plebanii. Można jeszcze składać ofiary na te cele. Dzisiaj Msza św. o 11.00 sprawowana jest za Ofiarodawców naszej parafii w kraju jak i zagranicą.

4. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiary na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców ul. Gorczańska: Irena Klimowska, Krystyna Przybocka, Jolanta Kołat, Teresa Kołat.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30 a o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na miesiąc wrzesień.

7. Do kin w tym tygodniu wchodzi film o rodzinie Ulmów, których beatyfikacja będzie 10 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Informuję, że projekt Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla naszej miejscowości jest wyłożony do konsultacji w UG Nowy Targ w dniach 17 sierpnia do 15 września. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z projektem. Sołtys.

2. Gmina Nowy Targ zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu poświęconemu tematyce związanej z wymianą źródeł ciepła i tym związanych tematów w sobotę 26.08.2023 o godzinie 12.00 w Nowej Remizie OSP w Ostrowsku lub w innym terminie. Informacja w gablocie. Wójt Gminy Nowy Targ.

3. Podziękowania dla Pana Sołtysa, Rady Sołeckiej, OSP w Ostrowsku i wszystkich mieszkańcom, którzy wsparli zbiórkę pieniężną. Pragniemy serdecznie podziękować za okazaną pomoc pieniężną i wsparcie przy gaszeniu pożaru, który dotknął nasz dom. Rodzina Waksmundzkich.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.