Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

sobota – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. Dzisiaj ks. Stanisław obchodzi swoje kolejne urodziny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Życzymy Mu wiele zdrowia i sił a nade wszystko opieki Bożej na każdy następny dzień życia.

3. W poniedziałek o 16.30 różaniec za zmarłych.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

5. W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00, aby modlić się za Ojczyznę. Za tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej, Związku Podhalan, Szkoły Podstawowej. Po liturgii przejdziemy pod obelisk i tam zapalimy symboliczne znicze oraz odśpiewamy Hymn Narodowy. Podkreślmy doniosłość tego święta naszymi strojami góralskimi.

6. Za tydzień V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Do skarbony będzie można złożyć ofiarę na ubogich.

7. Kontener przy cmentarzu zostanie odebrany w poniedziałek – można go jeszcze dopełnić, byśmy nie musieli płacić za małe pojemniki.

8. Za ty dzień również zapraszamy dzieci z klasy III na Mszę św. o 11.00 w ramach przygotowania do I Komunii św.

9. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Orkana: Cecylia Twaróg, Józefa Pęksa, Anna Rzońca.