Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023

23 Niedziela zwykła – 10 września 2023 roku

1. Dzisiaj beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu. Dzisiaj również rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Za tydzień w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 31 Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji.

2. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy odpust parafialny a zarazem 510 rocz. istnienia naszej parafii. Aby podkreślić doniosłość tych dni, został wykonany nowy Krzyż Misyjny, który zostanie uroczyście poświęcony 14 września w święto podwyższenia Krzyża św. na Mszy św. wieczornej. W niedzielę 17 września o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia.

środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i doktora Kościoła

czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa

3. W czwartek w święto Podwyższenia Krzyża Msza św. rano o 7.00 oraz 18.00. Zapraszam na Mszę św. wieczorną dzieci z klasy III oraz ich rodziców. W tym uroczystym dniu rozpoczniemy  przygotowanie do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne w kościele.

4. W piątek o godzinie 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

5. Za tydzień składka inwestycyjna. W tych dniach ma zostać pomalowana fasada naszego kościoła i gzymsy pod rynnami.

6. 18 września święto św. Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży. Będziemy polecać młodych w naszych modlitwach. W niedzielę za tydzień ofiary składane do skarbony przeznaczone będą na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji.

7. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiarę na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców z ul. Gorczańskiej: Iwona Przybocka, Czesława Pierchlak i ul. Wesołej: Stanisława Gucwa, Barbara Gallik.

8. Jest nowy numer „Niedzieli” – cena 10 zł wraz z dodatkiem na beatyfikację.

Ogłoszenia o które proszono:
1. Ojcowie Karmelici z Kluszkowiec organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 27 lutego – 5 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie w gablocie.
2. Stowarzyszenie Sprężyna serdecznie zapraszają na Festiwal Trzech Regionów: Pienin, Spisza i Podhala w Ekomuzeum Dziedziny Dunajca 17 września w Niedzicy na Polanie Sosny. Szczegóły na plakacie.
3. Zebranie wiejskie odbędzie się  w niedzielę 17 września 2023 o godz. 17.00 w Nowej Remizie.

4. Zarząd Spółki Wodnej informuje, że w niedzielę 17 września po zebraniu wiejskim będzie możliwość uregulowania płatności na remont sieci wodociągowej za rok 2023 i lata poprzednie, bo i takie przypadki są. Serdeczne zapraszamy!

5. Szkoła “Yamabushi” zaprasza na treningi jujitsu w każdy wtorek i piątek o godz. 17:00 w Nowej remizie OSP Ostrowsko. Treningi dla dzieci od lat 5-ciu do 15-stu. W ramach zajęć ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające, korekcyjne. Nauka padów i przetoczeń, podstawy samoobrony. Aleksander Kozieł