Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023

czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

piątek – uroczystość świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela

sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

3. W piątek święto św. Archaniołów. Msze święte będą o godzinie 7.00 i 18.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy 1 Różę Żywego Różańca, zelatora Mariana Ostwalda, której patronem jest św. Michał Archanioł. Jej członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską.

4. W tym tygodniu będą indywidualne spotkania z rodzinami, których dzieci w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św.

4. W niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

5. W niedzielę – 1 października – początek nabożeństw różańcowych. Różaniec będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Sumie. Dzieci codziennie będą otrzymywać naklejki, które noszą tytuł. „Żywe kamienie. Różaniec w życiu świętych”.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i upiększyli naszą świątynię na dzisiejsze święto oraz złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Za piękną dekorację kwiatową dziękuję Pani Agnieszce.

Na następny tydzień troskę o DOM BOŻY prosimy mieszkańców z ul. Świerkowej: Zbigniew Gucwa, Anna Ludzia, Jan Gucwa, Anna Korzonkiewicz.

7. Jest nowy numer „Niedzieli” i „MAGAZYN. NIEDZIELA” w cenie 15 zł a dla dzieci „Staś” na październik, dla młodzieży kwartalnik „Trwajcie w miłości”.

Wszystkim solenizantom składamy z serca płynące najlepsze życzenia a wszystkim parafianom i gościom niech wyprasza potrzebne łaski nasz patron św. Michał Archanioł a Polonii z Ostrowska, której patronuje również
św. Michał życzymy stałej łączności z nami i rodzinami.