Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023

29 Niedziela zwykła – 22 października 2023 roku

sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2. Dzisiaj modlimy się przy relikwiach bł. Carlo Acutisa – patrona młodzieży. O godzinie 10.30 zapraszam młodzież z klasy 6 i 7 do kościoła. Będzie to modlitewne rozpoczęcie przygotowania do Bierzmowania w cyklu 2 letnim.

Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym tygodniu będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje.

3.W ramach ubiegłotygodniowej składki inwestycyjnej zebraliśmy 3544 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom. A na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia złożono 899 zł.

4. W środę spotkanie Zelatorów Żywego Różańca o godzinie 16.30 na plebanii.

5. To już ostatni tydzień modlitwy Różańcowej. Zapraszamy codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Mszy św. o 11.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na Różańcu.

6. Grupom, które prowadziły różaniec bardzo dziękujemy. W tym tygodniu prosimy następujące grupy: 8.6.5. Róża Żywego Różańca, Schola młodzieżowa oraz Lektorzy.

7. W zakrystii przyjmujemy na wypominki. Proszę podawać imiona i nazwiska
w pierwszym przypadku. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków. Kartki na wypominki są wyłożone przy gazetach.

8.Od jutra będzie podstawiony przy cmentarzu duży kontener na odpady.

9. Za tydzień Uroczystość poświęcenia naszego Kościoła. Na Sumie zaśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar naszej świątyni. Składka w następną niedzielę przeznaczona jest na budownictwo sakralne czyli na nowo budujące się kościoły.

10. W przyszłą niedzielę zmiana czasu – w nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki o godzinę do tyłu z godziny 3.00 na 2.00.

11. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: p.  Ewa Wróbel, Zofia Szewczyk, Bronisława Sopata, Małgorzata Bukowska.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa
i opieki świętych Patronów.

Również nasza Parafia przyłącza się do zbiórki darów dla Polaków mieszkających na Kresach. Pomoc tę koordynuje Fundacja „Dunajec”. Zbierana jest ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach; ŚRODKI CZYSTOŚCI: chemia gospodarcza, kosmetyki, itp. Najlepiej spakować te rzeczy do pudełka i przynieść do kościoła i złożyć w kaplicy św. Józefa lub do szkoły podstawowej. Akcja trwa do 3 listopada.