Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2023 roku

1. W ubiegłą niedzielę do skarbony na Kościoły wschodnie złożono ofiary w kwocie 900 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny nabywać można w salce na plebanii. Złożona ofiara jest podziękowaniem za posługę w naszej świątyni dla młodych organistów.

3. Zapraszamy codziennie na Roraty:

o 7.00 rano we wtorki i czwartki w pozostałe dni o 17.00 wieczorem.

Godzinki śpiewamy przed Roratami.

To już ostatni tydzień naszej drogi adwentowej. Szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie byli na roratach.

4. W zakrystii są do nabycia świece Caritas: Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Wigilijna świeca łączy nas sercem i myślą ze sobą – niech jej nie zabraknie na wigilijnym stole. Informujemy, że cena świec uległa zmianie. Koszt minimum 10 zł.

5. W piątek w naszym kościele będzie spowiedź adwentowa: rano od 7.00 – 8.30 oraz wieczorem 18.00 – 19.30. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty. W tym dniu od 10.00 odwiedziny chorych z Komunią św. przed świętami. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

6. Zgodnie z wieloletnią tradycją  –  w sobotę bardzo prosimy całą młodzież naszej parafii, by przygotowała naszą świątynie na zbliżające się Święta. Udekorowała choinki i poczyniła porządki. Początek prac o godzinie 9.00. Dziękuję panu Witoldowi Szumalowi za piękne choinki do naszej szopki. Teraz już czekają na wprowadzenie do kościoła i udekorowanie.

7. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom ul. Pienińskiej: p. Zofia Orlińska, Maria Wolińska, Bernadeta Gut, Maria Dębska, Anna Dębska.

8. Prasa katolicka: jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Magazyn Niedziela” oraz dla dzieci „Staś” na styczeń.

9. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Ścisłowicza. Polecamy go Bożemu miłosierdziu.