Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 roku

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łopusznej.Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Podziękowania od Pana Grabarza za ofiary złożone na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu.

3. W środę możliwość spowiedzi św. przed Bożym Ciałem od godziny 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy iLitania do Serca Pana Jezusa o 17.30. Spotkanie dla ministrantów i lektorów po Mszy św. – aby przygotować uroczystość Bożego Ciała.

4. W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na pierwsze spotkanie i zapisy chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy pragną być ministrantami oraz dziewczynki pragnące śpiewać w młodszej scholce dziewczęcej.

5. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za obecność na spotkaniu w środę.
O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy ul. Gorczańskiej:

I Ołtarz: p. Stanisława Subisz, Stefania Byrdak, Teresa Kołat;
II Ołtarz: p. Jan Szenderewicz, Anna Luberda, Barbara Perełka;
III Ołtarz: p. Anna Klimowska, Dorota Klimowska, Iwona Przybocka;
IV Ołtarz: p. Joanna Szumal, Małgorzata Przybocka, Jerzy Kasprzak.

Rano Msza św. o godzinie 8.00 a procesja do 4 ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godzinie 11.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych z klasy III. Najmłodszych zapraszam do sypania kwiatów i do dzwonienia. Proszę, by przygotować feretrony i chorągwie. Mężczyzn, Młodzież – Górali, Sportowców z Klubu Sportowego, proszę o niesienie baldachimu. O zabezpieczenie trasy procesji proszę OSP. W tym dniu udekorujmy nasze domy symbolami eucharystycznymi. A na Mszę św. z procesją zapraszam w strojach góralskich, by podkreślić uroczysty charakter tego wydarzenia.

7. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Proszę, byśmy ten czas oktawy również uczestniczyli w procesji. Dawajmy świadectwo, że kochamy naszego Pana, który pozostał z nami pod postacią Chleba, zabierajmy dzieci i młodzież i starajmy się o uczestnictwo w procesji.

8. W niedzielę za tydzień będzie miał u nas swoje prymicje wyświęcony niedawno ks. Mateusz Ostwald. Poprowadzi procesję eucharystyczną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego po Mszy św. o godzinie 11.00.

9. W niedzielę 26 czerwca organizujemy w naszej parafii dzień poświęcony chorym, starszym, niepełnosprawnym. Swoje święto przeżywać będą Róże Żywego Różańca. W czasie dodatkowej Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po liturgii będziemy świętować przy kawie i ciastku. Proszę rodziny takich osób, by umożliwiły dotarcie do kościoła na tę uroczystość, pokonując schody i wszelkie bariery architektoniczne oraz podwożąc samochodem. Osoby chętne , by upiec ciasto proszę o zgłaszanie się do mnie.

10. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół: p. Grzegorz Luberda, Anna Cerwas, Anna Zagata z ul. Bystrej oraz Maria Grońska z ul. Migrond.

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, oraz „Różaniec” a dla dzieci „Staś” i „Anioł Stróż”.

Ogłoszenie o które proszono:

Zespół JAFERNIOCEK, Sołtys i Rada Sołecka zapraszają na festyn rodzinny tradycyjnie we czwartek tj. Boże Ciało od godz. 15:00 na boisku sportowym będzie grill i atrakcje dla dzieci.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *