Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2023

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2023 roku

1. Dzisiaj Wigilia. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w salce na plebanii po Mszy św.

2. Msza św. Pasterska o Północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, między innymi na domy samotnych matek.

Zakończymy modlitwą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych – zachowanie postu od pokarmów mięsnych; rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej modlitwą, odczytanie fragmentu z Pisma św. (Łk 2, 1-20); dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd.

3. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje z 3 niedzieli, jest to kwota: 3399 zł.

4. Słowa podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy poświęcili swój czas Bogu i naszej wspólnocie parafialnej, by nasza świątynia rozpromieniła się blaskiem i czystością. Bóg zapłać Paniom Małgorzacie Ciężobka, Agnieszce Chmielarczyk, Panu Bogdanowi za wykonanie szopki i wszystkich dekoracji w naszym kościele. Młodzieży, która sprzątała kościół i udekorowała choinki. I tu wymienię: Izabela i Kamila Klimowska, Emilia Skałuba, Julia Szumal, Sylwia Kamoń, Oliwia Kamińska, Julia Sral, Agnieszka Byrdak, Emilia Domalik, Weronika Domalik, Paweł i Michał Cerwas, Franciszek Pawlica, Adam Kołodziejczyk, Patryk Moczarny, Maksymilian Garbacz, Miłosz Luberda, Bartłomiej Zagata, Wojciech Hucher, Michał Miskiewicz. Jeszcze raz dziękuję za choinki Witoldowi Szumalowi. Mieszkańcom ul. Pienińskiej za sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta. Na następną niedzielę prosimy o przygotowanie kościoła p. Elżbieta Dębska, Agnieszka Leśnicka, Bożena Leśnicka, Małgorzata Wielkiewicz.

5. W poniedziałek Boże Narodzenie. Msze św. 0 8.00, 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.

6. We wtorek święto św. Szczepana – poświęcenie owsa po każdej Mszy św.
a składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

7. Po świętach w środę rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Na kolędzie można składać ofiary na ogrzewanie kościoła. Również dla Pana Bogdana naszego kościelnego – za jego posługę w naszym kościele przez cały rok. Msze św. ze względu na kolędę od środy będą o 7.00 a w sobotę o 17.00. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Nastąpiły zmiany w przebiegu dlatego proszę o zapoznanie się. Program jeszcze może ulec zmianie. Informacje będą na bieżąco podawane.

8.W niedzielę za tydzień ostatni dzień roku 2023 – wspomnienie św. Sylwestra Papieża. Jest to niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na godz. 14.30 na Uroczyste Nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i potem będzie ostatnia Msza święta w tym roku (ok. 15.00) z kazaniem na podsumowanie kończącego się roku. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy rodziny Tych, którzy zmarli w tym roku. Za wspólnotowe odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy, można uzyskać odpust zupełny.

9. Prasa katolicka: jest nowy tygodnik „Niedziela”, oraz „Staś”.

10. Zmarł śp. Józef Kozieł – pogrzeb odbędzie się w czwartek 228.12. o godzinie 14.00. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu.

Informuje, że składki za ubezpieczenie budynków rolnych będą przyjmowane w Remizie
od 30 grudnia do 27 stycznia 2024 roku w każdą sobotę w godzinach 10.30 – 12.00. Sołtys.