Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2024 roku

1. Dzisiaj ostatni dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.

Porządek adoracji:
Niedziela 11 lutego:
12.00 – 12.30 – Ministranci i Lektorzy
12.30 – 13.00 – Młodzież z klasy 7 i 8
13.00 – 13.30 – Młodzież ze Szkoły średniej i starsza
13.30 – 14.00 – Schola Młodzieżowa i Dziecięca
14.00 – Nieszpory

2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”. Będziemy każdego dnia w tej intencji modlić się w czasie Eucharystii. Na ołtarzu św. Jana Pawła II znajdują się deklaracje abstynencji, którą można podjąć na czas Wielkiego Postu. Wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko oraz złożyć podpis. I tam zostawić.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

Rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Ofiary postne składane do skarbony zostaną przekazane przez Caritas na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

4. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

GORZKIE ŻALE: w niedzielę o godzinie 14.30.

DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

5. Za tydzień składka inwestycyjna. Obecnie gromadzimy dokumentację potrzebną do rozpoczęcia wymiany okien w kościele. Parafia uzyskała dofinansowanie do tego przedsięwzięcia. Potrzebujemy także zapewnić wkład własny.

W ramach informacji o bieżącej działalności parafii. Mamy do zapłacenia w tym miesiącu rachunek za prąd w kościele, który wynosi 6 156 zł.

6. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej: p. Stanisław Garbacz, Maria Ciężobka, Zofia Durka, Dorota Szumal.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Zebranie wiejskie zostało przełożone 25 lutego o godz. 16.00 w Nowej Remizie. Tematem zebrania będą sprawy bieżące wsi oraz prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Sołtys