Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lutego 2024 roku

1. Pragę podziękować młodzieży za pracę w demontażu szopki i dekoracji świątecznej w naszym kościele. Zrobili to sprawnie i elegancko. Bóg zapłać.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
Wtorek – św. Pawła Miki i towarzyszy
Sobota – św. Scholastyki, dziewicy
Niedziela: Matki Bożej z Lourdes

3. W poniedziałek modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie do św. Michała Archanioła o godzinie 16.30.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

5. Dzisiaj druga niedziela nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.

Podobnie, jak w roku ubiegłym według następującego porządku:
Niedziela 04 lutego:
12.00 – 12.30 – Rodzice z najmłodszymi dziećmi
12.30 – 13.00 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 0 – 1
13.00 – 13.30 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 2 – 3
13.30 – 14.00 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 4 – 6
14.00 – Nieszpory

Niedziela 11 lutego:
12.00 – 12.30 – Ministranci i Lektorzy
12.30 – 13.00 – Młodzież z klasy 7 i 8
13.00 – 13.30 – Młodzież ze Szkoły średniej i starsza
13.30 – 14.00 – Schola Młodzieżowa i Dziecięca
14.00 – Nieszpory

6. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej: p. Kazimierz Luberda, Lucyna Mąka, Aneta Domalik, Zofia Domalik. Od miesiąca marca sprzątanie kościoła zostanie powierzone Paniom Marii Kamoń i Izabeli Klimowskiej. Osoby, które zadeklarowały się sprzątać według poprzednich zasad nadal będą to czynić. Gdyby jednak ktoś zmienił zdanie to proszę to zgłosić do mnie w ciągu tygodnia.

7. Prasa katolicka: Dla dzieci jest miesięcznik „Staś” a dla dorosłych tygodnik „Niedziela”, dla młodzieży „Trwajcie w miłości” a w nim m.in. „Chrystus prowadzi moją rękę” niezwykłe świadectwo światowej sławy neurochirurga, „Małżeństwo – projekt na całe życie” świadectwo małżonków, którzy odbudowali swoją relację miłości po kryzysie, rozstaniu i zdradzie.

Ogłoszenia o które proszono:

1. 2 lutego wszedł do kin film „Chosen”. Premiera w kinie „Tatry: w Nowym Targu we wtorek o 18.15. Warto się wybrać. Jest to 4 sezon słynnego już ewangelizacyjnego serialu wszechczasów. Jest to fabularna opowieść o Jezusie widzianym oczami osób z Jego najbliższego otoczenia.

2. Zebranie Zarządu Stowarzyszenia “Ostrowsko – dziedzictwo i przyszłość” odbędzie się w środę 7 lutego o godz. 19.00 w Nowej Remizie. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia.

3. Zebranie wiejskie odbędzie się 18 lutego o godz. 16.00 w Nowej Remizie. Tematem zebrania będą sprawy bieżące wsi oraz prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Sołtys

4. Spotkanie wszystkich członków i sympatyków Związku Podhalan na spotkanie sprawozdawcze-wyborcze w niedzielę 4 lutego o godzinie 17.00 w Nowej Remizie.