Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
25 lutego 2024 roku

1. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św.

2. DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz
w niedzielę ok. 12.00 (po Sumie).

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Natomiast ofiary do puszki przekażemy na misje – Ad Gentes. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

5. W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu od godziny 16.00. Odwiedziny chorych od godziny 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po porannej Mszy św.

6. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Serce Maryji, o godzinie 16.30.

7. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

8. Bóg zapłać dbającym o czystość świątyni i ofiary złożone na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej: p. Katarzyna Pankiewicz, Anna Gromada, Ewa Sikora, Paweł Musiał, Anna Waksmundzka.

Informacje o sprzątaniu:

Od miesiąca marca odpowiedzialność za czystość w kościele powierzamy Panią: Marii Kamoń i Izabeli Klimowskiej. Prawo państwowe mówi o działalności nierejestrowanej, której będą podlegać nasze Panie wykonując te prace. Jak dotąd będą odczytywani Parafianie w ilości 5 osób, również Ci Państwo, którzy zadeklarowali osobiste sprzątanie. Podobnie jak przy kwiatach powstanie Fundusz Czystości do którego będą składane ofiary, które będą pokrywać środki czystości i honorarium. Ofiary będzie można składać: 1. na podane konto bankowe 2. osobiście w zakrystii z góry na cały rok 3. najpóźniej w dniu wyznaczonego sprzątania. Będą ewidencjonowane i potwierdzone podpisem ofiarodawcy. Przed ważnymi uroczystościami jak: I Komunia, Bierzmowanie, Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc nadal będziemy prosić, by Rodzice i Młodzież przygotowali kościół, obejście i dekorację.

9. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jak co tydzień jest do nabycia tygodnik „Niedziela” a dla dzieci „Staś”. Przy gazetach jest bezpłatna gazeta „Dobre Nowiny”.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Przypominam, że dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wiejskie w Nowej Remizie. Tematem będą sprawy bieżące wsi oraz prezentacja kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych do Rady Gminy i Rady Powiatu.

2. Podatek od nieruchomości i podatek rolny będę przyjmował od wtorku do piątku w godz. 16.00 – 20.00 do 15 marca. Można będzie również dokonać opłat na remont sieci wodociągowej. Sołtys 

3. Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025
Informuję, że od 1 marca 2024 r. do 11 marca 2024 r. trwać będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w  Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w  Ostrowsku. Druki do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły www.spostrowsko.pl w zakładce REKRUTACJA.     Dyrektor szkoły Paweł Nowotarski

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *