Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
3 marca 2024 roku

1. Dziękujemy za ofiary złożone do skarbony na misje „Ad Gentes” jest to kwota: 529 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

2. Od niedzieli 17 marca rozpoczniemy rekolekcje. Program zostanie podany za tydzień.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane do skarbony przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św.

5. DROGA KRZYŻOWA: w piątek o 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę ok. 12.00 (po Sumie). W piątek o 20.00 będzie małżeńsko – rodzinna Droga Krzyżowa. Zapraszamy, aby przyjść całą rodziną i usiąść razem, by lepiej przeżyć to nabożeństwo. Prosimy jedną rodzinę, by poniosła Krzyż i świece w czasie modlitwy.

6. W poniedziałek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o uzdrowienie i uwolnienie o godzinie 16.30.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I spowiedzi i Komunii św.

8. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu tę troskę składamy na ręce mieszkańców ul. Pienińskiej: p. Andrzej Ostwald, Maria Gromada, Halina Garbacz, Mariola Pajerska, Agnieszka Pędzimąż. Ofiary na Fundusz można składać w zakrystii lub przesłać na konto bankowe, które jest podane na stronie internetowej parafii lub na karteczkach przy gazetach.

Konto bankowe parafii obsługujące Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości:

Bank Pekao nr: 16 1240 1574 1111 0011 3566 9582

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Do Caritas odprowadzamy 8 zł. Ofiara jest dowolna.

10. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” oraz dla dzieci „Staś”.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Do 11 marca trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej w SP w Ostrowsku. Druki są do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

2. Zebranie Zarządu Stowarzyszenia ,,Ostrowsko – dziedzictwo i przyszłość” odbędzie się we wtorek 6 marca o godz. 19.00 w Nowej Remizie. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w działalność Stowarzyszenia. 3. W niedzielę Dorota Peksa zaprasza na wystawę obrazów zatytułowaną „Moja historia”. Rozpoczęcie w Nowej Remizie o godzinie 16.00.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *