Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –
24 kwietnia 2022 roku

1. Wraz z Radą Parafialną dziękuję za złożone ofiary w święta na inwestycje w kwocie 5088 zł. Tuż przed świętami wykonana została nowa stalowa konstrukcja dużego dzwonu im. Jan Paweł II. W wyniku dużych przeciążeń uległa ona pęknięciu i groziło to nawet urwaniem się dzwonu.

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby „Caritas” naszej archidiecezji.

Odpusty związane ze świętem Miłosierdzia i Koronką:

Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) za pobożne praktyki spełniane w tym dniu wraz z wezwaniem do Pana Jezusa Miłosiernego w kościele lub kaplicy. Także przez cały rok za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w granicach Polski.

3. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Marka Ewangelisty – imieniny nasze metropolity abp Marka Jędraszewskiego

Wtorek – św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika

Piątek – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy

Niedziela – św. Józefa, rzemieślnika

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

5. Za tydzień Niedziela Biblijna.

Na Mszę św. o 11.00 zapraszamy Członków OSP wraz z rodzinami bowiem 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Modlitwą wypraszać będziemy dla nich błogosławieństwo a dla zmarłych życie wieczne.

6. W niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Matki Boże. Na rozpoczęcie urządzimy procesję eucharystyczną po Sumie. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy za Ojca św., za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie, o pokój w Ukrainie, za nasze rodziny, o dobre urodzaje. Dla dzieci przygotowaliśmy plansze z naklejkami na każdy dzień. Nabożeństwa będą wieczorem po zakończonej Mszy św.

7. Po Sumie również zmiana tajemnic Różańca świętego.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy. Prosimy na przyszłą niedzielę o przygotowanie kościoła rodziny z ul. Gorczańskiej: p. Irena Klimowska, Jan Szenderewicz, Krystyna Przybocka.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy św. Lucynę Sołtys – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim życzymy radosnej i dobrej niedzieli
oraz dobrego nowego tygodnia.

ODPUST ZUPEŁNY

za odmówienie
KORONKI DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
przez cały rok

Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.

Jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *