Ogłoszenia duszpasterskie 01.04.2024

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY –
1 kwietnia 2024 roku

1. Do Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa Oktawa Wielkanocy. Msze św. połączymy z nowenną przed Świętem Miłosierdzia. Jutro również rozpoczniemy Tydzień modlitw o ochronę życia. W poniedziałek 8 kwietnia w dniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego odbędzie się obrzęd duchowej Adopcji na Mszy św. o godzinie 18.00.

W tym tygodniu rozpoczyna się peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w Archidiecezji Krakowskiej. Na Podhalu parafia św. Jadwigi w Nowym Targu 8 i 9 kwietnia będzie gospodarzem i poprowadzi tę modlitw. Program wraz częścią modlitewną wyłożony jest na ławkach, proszę o zabranie i zapoznanie się z nim. Każdy może wybrać indywidualnie coś dla siebie. Jest to dobry czas na modlitwę za nasze rodziny, aby były Bogiem silne.

2. Za nami Wielki Tydzień. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych dni:

dzieciom za przygotowanie Palm i udział w Konkursie, za ofiary wielkopostne złożone w skarbonkach,

młodzieży za przygotowanie kościoła na Święta: Paweł i Michał Cerwas, Miłosz i Aleksander Luberda, Barbara Leśnicka, Barbara Pankiewicz, Agnieszka Byrdak, Patryk Moczarny, Franciszek Pawlica, Łukasz Żegleń, Julia Szumal, Izabela i Kamila Klimowska, Emilia Skałuba, Izabela Zagata, Sylwia Kamoń, Adam Kołodziejczyk, Michał Miśkiewicz.

Paniom Małgorzacie Ciężobce i Agnieszce Chmielarczyk za piękną dekorację Grobu i Ciemnicy, za kompozycje kwiatowe i całą troskę o piękno naszego kościoła.

Panom: Bogdanowi Ciężobce, Piotrowi Waksmundzkiemu i Szymonowi Waksmundzkiemu za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego,

Góralom – kawalerom za czuwanie przy Bożym Grobie oraz dekoracje i oprawę procesji,

Lektorom, Ministrantom, Scholii młodzieżowej i dziecięcej za przygotowanie liturgii od strony muzycznej i liturgicznej,

za całą oprawę Procesji Rezurekcyjnej: młodzieży i dorosłym, którzy nieśli feretrony i chorągwie, które wcześniej przygotowali i ozdobili kwiatami,

Wszystkim nie pomijając Nikogo: Bóg zapłać.

3. Niech Bóg wynagrodzi za wszystkie ofiary pieniężne składane na kwiaty i dekorację, na Grób w Jerozolimie a dzisiaj na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.
     A po Mszy św. spotkanie Rodziców dzieci które przygotowują się do I Komunii św.

5. W pierwszy piątek Msza św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź rano i wieczorem od 17.00. Wyjazd do chorych o godzinie 8.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej Mszy św.

6. I sobota i nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi o godzinie 17.30.

7. Podziękowania tym, którzy na święta przygotowali świątynię i złożyli ofiary na fundusz czystości i kwiatowy. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom ul. Pańskiej: Agnieszka Puto, Agata Tylecka oraz ul. Słonecznej: Barbara Zagata, Maria Żegleń, Maria Tylecka.