Program peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów

Plan peregrynacji w parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu:

poniedziałek 08 kwietnia 2024 r.

16.00 – wyjazd delegacji parafialnej do Myślenic i odebranie ich z bazyliki Matki Bożej Myślenickiej

17.00 – czuwanie z różańcem – prowadzą dzieci komunijne

17.45 – uroczyste powitanie w Bramie naszego kościoła, przełożenie na specjalny feretron i wniesienie do kościoła przez wybrane rodziny  –  na przygotowany tron.

Przed kościołem czekają wierni wszystkich dekanatów na czele z J. E. Ks. Biskupem, który będzie głównym celebransem uroczystości.

Na tronie obok Relikwii – puchar z ziemią z miejsca śmierci błogosławionych

18.00 – Msza Święta z błogosławieństwem małżeństw, rodzin z dziećmi osób samotnych, wdów i wdowców – przewodniczy J. E. Ks. Bp Damian Muskus i księża dziekani z dekanatów wraz z proboszczami naszych dekanatów.

Po Mszy świętej – liturgiczna  procesja z pucharem męczeńskiej ziemi przed kościół do „Muru Pamięci Bohaterów i Świętych” i umieszczenie w specjalnej niszy. Okadzenie, odśpiewanie hymnu: „Boże coś Polskę” i powrót do zakrystii.

Po mszy św. – prezentacja filmu o błogosławionej rodzinie Ulmów.

21.00 – Apel Jasnogórski

21.30 – Msza Święta dla syngli i narzeczonych naszych dekanatów
           – przewodniczy ks.  Krzysztof  Wons diecezjalny duszpasterz singli i narzeczonych.

wtorek  9 kwietnia 2024 r.

8.00 – Msza Święta dla wspólnoty Rodziców dzieci nienarodzonych i utraconych

– przewodniczy ks. Janusz Kościelniak diecezjalny duszpasterz

po Mszy Świętej – modlitwa błogosławieństwa wizerunków Anioła Stróża dzieci nienarodzonych i Anioła Stróża dzieci utraconych

9.30  –  Różaniec za dzieci nienarodzone i utracone – prowadzą rodzice

10.00  –  Wystawienie najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa indywidualna

10.00  – 15.00   –  Grupy parafialne wszystkich parafii rejonu

14.40  –  Litania do błogosławionej Rodziny Ulmów

15.00  –  Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji

15.15  –  Msza św. o błogosławieństwo dla parafii naszych dekanatów
           –  przewodniczy Ks. Dziekan Stanisław Strojek.

Po Mszy przekazanie relikwii do Sanktuarium w Zakopanem.