Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –
07 kwietnia 2024 roku

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Odpusty związane ze świętem Miłosierdzia i Koronką:

Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) za pobożne praktyki spełniane w tym dniu wraz z wezwaniem do Pana Jezusa Miłosiernego w kościele lub kaplicy. Także przez cały rok za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w granicach Polski.

2. Jutro Uroczystości Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Na Mszy św. o godzinie 18.00. odbędzie się obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone przy gazetach, proszę te osoby, które zdecydują się podjąć to dzieło o wypełnienie złożenie jutro w czasie celebracji.

3. Jutro rozpoczyna się peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów na Podhalu. Powitanie relikwii o godzinie 16.30 w parafii św. Jadwigi w Nowym Targu. Program wraz częścią modlitewną wyłożony jest na ławkach, proszę o zabranie i zapoznanie się z nim. Niech nie zabraknie chęci i czasu na to, by wybrać się indywidualnie w dogodnych godzinach. Jest to dobry czas na modlitwę za nasze rodziny, aby były Bogiem silne.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

5. Za tydzień Niedziela Biblijna.

6. Odbiór kontenera przy cmentarzu nastąpi w tym tygodniu. Zachęcamy do zrobienia porządków, bowiem warto wykorzystać jego pojemność i zalegające wieńce i kwiaty tam zdeponować.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. Prosimy o tę troskę rodziny z ul. Słonecznej: p. Edyta Ludzia, Barbara Truty, Jolanta Ciężobka, Bogusława Pawlica, Anna Trąbka. 

Ogłoszenia o które proszono:

1. W naszej Gminie przed lokalami wyborczymi trwać będzie kwesta prowadzona przez Fundację Adama Worwy na rzecz Pani Marysi i Krysi z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację.

2. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia odbędzie się w środę 10 kwietnia 2024 o godz. 19.00 w Nowej Remizie. Zarząd.

3. Za tydzień w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku Dyrektor wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej im. Prof. Andrzeja Waksmundzkiego  zaprasza na obchody Dnia Patrona połączone z promocją książki prof. Moniki Waksmundziej-Hajnos pt. „Waks i Przyjaciele. Opowieść o profesorze Andrzeju Waksmundzkim”. Uroczystości rozpoczną się w szkole o godzinie 16.00. Wszystkim życzymy radosnej i dobrej niedzieli
oraz dobrego nowego tygodnia

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *