Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 roku

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Rozpoczyna się w liturgii okres zwykły w ciągu roku – obowiązuje kolor zielony szat liturgicznych. Za tydzień kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

2. Trwa rozpoczęty Kongres Eucharystyczny w naszej diecezji. Za tydzień w niedzielę będzie w naszej parafii czas uwielbienia Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. porannej do Sumy.

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia w ciszy i prowadzoną. Zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania oraz do rodziców i dzieci, które przyjęły Pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii św., by podziękować Bogu za wielki dar jaki otrzymali.

Foldery z programem ogólno diecezjalnym są wystawione na ławkach kościele. Proszę sobie zabrać.

Na zakończenie Kongresu w sobotę 15 czerwca odbędzie się w Łagiewnikach beatyfikacja sługi Bożego ks. Michała Rapacza. W zakrystii można się zapisywać na bilety na tę uroczystość.

3. W środę spotkanie Rady Parafialnej o godzinie19.00.

4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Chcemy się do niej przygotować. Stąd w poniedziałek po Mszy św. w kościele odbędzie się zebranie rodzin, które proszone są o przygotowanie ołtarzy na procesją Bożego Ciała z ul. Pienińskiej:

1 ołtarz – Maria Wróbel, Anna Szumal, Joanna Szumal, Maria Domalik, Kinga Ludzia.

2 ołtarz – Katarzyna Szewczyk, Ewa Wróbel, Bronisława Sopata, Małgorzata Bukowska, Aneta Twaróg.

3 ołtarz – Katarzyna Chyc, Helena Pudzisz, Jadwiga Kopeć, Anna Ludzia, Halina Gromada. 

4 ołtarz – Janina Ludzia, Monika Lenart – Kuczyńska, Maria Ludzia, Bernadetta Hebda, Tomasz Szczypka.

5. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę i za ofiary na kwiaty i utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Jana Pawła II: Państwo Kinga Guzik, Beata Luberda, Lucyna Domalik, Marta Siciarz, Marzena Kowalczyk.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Ogłoszenie o które proszono:

W piątek 17 maja dokonano otwarcia toru rowerowego tzw.  Pumptrack. Tor usytuowany jest w okolicach boiska sportowego Zapraszamy wszystkie dzieciaki do korzystania z toru, dzieci poniżej 12 roku życia pod opieką rodziców. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania za obiektu. Wstęp oczywiście bezpłatny. Sołtys

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *