Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
27 marca 2022 roku

1. Dziękujemy za ofiary na inwestycje – jest to kwota: 3244 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy: Bóg zapłać.

2. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi
o. Mariusz Bartuzi ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Więcej informacji o Ojcu Rekolekcjoniście na naszej stronie w internecie. Program jest wyłożony na ławkach w kościele, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Wszystkie nauki będzie można śledzić na naszej stronie www.parafiaostrowko.info. W czasie rekolekcji będą odwiedziny chorych z Komunią św. i namaszczeniem. Proszę o zgłoszenia w zakrystii.

3. Dzisiaj ofiary składane do skarbony przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

4 W czwartek odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza czyli Lektorów i Ministrantów o godzinie 18.30 – rozpoczynamy przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Chętne osoby dorosłe, które chcą aktywnie się włączyć w liturgię zapraszam do osobistego kontaktu ze mną.

5. DROGA KRZYŻOWA: w piątek o 17.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

7. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

8. I Piątek miesiąca kwietnia: Msze św. 7.00 i 18.00. Spowiedź rano i popołudniu od 17.00. Nabożeństwo do Seca Jezusowego będzie połączone z Drogą Krzyżową.

9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 17.30.

10. 8 kwietnia (w piątek) o godzinie 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Już dzisiaj zapraszamy a szczegóły podamy za tydzień.

11. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni i ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Gorczańskiej o przygotowanie kościoła: P. Zofia Baka, Elżbieta Kos, Monika Cyrwus.

12. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki na Wielką Sobotę. Do Caritas odprowadzamy 7 zł. Ofiara jest dowolna.

13. Informujemy, że od 05 kwietnia do 20 kwietnia będzie podstawiony przy cmentarzu duży kontener na odpady.

14. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” oraz dla dzieci „Staś” na miesiąc kwiecień, który kosztuje 10 zł.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Wspólnoty gruntowej (Leśnej) odbędzie się w II terminie tj. w niedzielę 27 marca 2022 r. o godz. 16.30 w Nowej Remizie. Z uwagi na ważność tematu zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty. Prezes i Zarząd Wspólnoty Leśnej.