Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024

sobota – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

niedziela – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera,

głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej

2. Dzisiaj XXIV Dzień Papieski – odbywa się kwesta na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży. Ministranci zbierać będą ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie rodzina z parafii św. Brata Alberta w Nowym Targu – Niwa, która ucierpiała w wyniku pożaru domu w czerwcu br. Proszą o pomoc w odbudowie spalonego domu. Wesprzyjmy ich.

4. Różaniec jest codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Mszy św. o 11.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na różaniec: dzieci, młodzież i dorosłych – nie szczędźcie czasu dla Maryi.

5. Grupom, które prowadziły różaniec bardzo dziękujemy. W tym tygodniu prosimy następujące grupy: Bajkowy Świat, 4. Róża Żywego Różańca, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, – harmonogram jest wywieszony w gablocie. W piątek w ramach akcji „Milion dzieci na różańcu” zapraszamy wszystkie dzieci na różaniec.

Podziękowania składam tym osobom, które reprezentowały naszą parafię w nocnej modlitwie w Ludźmierzu w ramach „Jerycho różańcowe”.

6. Przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie wystawiony kontener przy cmentarzu od 21 października przez dwa tygodnie – proszę wrzucać do kontenera, w miarę możliwości zgniecione opakowania. Nie zostawiać na cmentarzu i koło pomieszczenia gospodarczego, bo to nie jest skład śmieci. Dbajmy o utrzymanie czystości i porządku na naszym cmentarzu i wokół niego a tych, którzy zostawiają śmieci proszę upominać. Monitoring rejestruje ruch na cmentarzu.

7. Jest nowy numer „Niedzieli”, oraz „Trwajcie w miłości” a dla dzieci „Staś”.

8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożone ofiary na fundusz kwiatowy i fundusz czystości. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Gorczańskiej: Państwo: Czesława Pierchlak, ul. Wesołej: Stanisława Gucwa, Krzysztof Kołat, Barbara Gallik, ul. Bystrej: Anna Cerwas.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa
i opieki świętych Patronów.