Ogłoszenia duszpasterskie 14 lutego 2021

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lutego 2021 roku

1. Dzisiaj 3 niedziela nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.
Niedziela 14 lutego:
12.00 – 12.30 – Ministranci i Lektorzy
12.30 – 13.00 – Rodzice i dzieci z klasy 4 – 6
13.00 – 13.30 – Młodzież z klasy 7 i 8
13.30 – 14.00 – Młodzież ze Szkoły średniej i starsza
14.30 – Nieszpory

2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Będziemy każdego dnia w tej intencji modlić się w czasie Eucharystii.

3. Przed nami Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

GORZKIE ŻALE: w niedzielę o godzinie 14.30 – kazania pasyjne głosić będzie ks. Diakon Mateusz Hajduga.

DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę ok. 12.00 (po Sumie).

5. W piątek – III miesiąca – Droga Krzyżowa i Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godzinie 16.30.

6.W piątek spotkanie młodzieży do Bierzmowania.

7. Za tydzień składka inwestycyjna.

8. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Janina Kozieł, Janina Orlińska, Zofia Orlińska.

9. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela”.

Ogłoszenia, o które proszono:

  1. Urząd Gminy Nowy Targ informuje, że w nowej remizie OSP odbywają się spotkania w Klubie Seniora, zajęcia z zakresu edukacji i pracy socjalnej na rzecz integracji społeczności polsko-romskiej oraz Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień.
  2. Zostały wznowione zajęcia w świetlicy dla dzieci młodzieży oraz czynna jest biblioteka. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia oraz harmonogram zajęć znajduje się na facebooka oraz w budynku remizy.
  3. Sołtys wsi Ostrowsko informuje, że od najbliższej środy 17 lutego do 15 marca będzie można odbierać nakazy płatnicze podatku od nieruchomości i rolnego oraz regulować płatności w dni: środa, czwartek, piątek w godz.15.00 do 18.00 w Nowej Remizie. Serdecznie zaprasza.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *