Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 LISTOPADA 2020 roku

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych – kierując się rozporządzeniem Premiera nie będzie Nieszporów i Procesji na naszym Cmentarzu. Na Mszach św. modlimy się na zmarłych.

2. W kalendarzu liturgicznym:

w poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

3. Jutro Dzień Zaduszny – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 17.00.

4. W tym tygodniu Msze św. o godzinie 17.00 a wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych o 16.30.

5. W środę zapraszam młodzież klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania po Mszy św. wieczornej.

6. W I czwartek miesiąca w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W I piątek miesiąca, spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00.

Do chorych z Komunią św. udam się od godziny 9.00. Proszę te osoby zgłosić do czwartku w zakrystii.

8. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. W tym tygodniu powierzamy Dom Boży, mieszkańcom ul. Świerkowej: Państwu: Anna Ludzia, Jan Gucwa, Anna Korzonkiewicz.

9. Sołtys i Rada Sołecka składa podziękowania wszystkim tym, którzy wykazali się otwartym sercem i hojnością, i wsparli poszkodowanych w pożarze w Waksmundzie. Zebrano kwotę: 4846,50 zł i 10 euro, którą przekazano Sołtysowi wsi Waksmund, który kieruje akcją pomocy poszkodowanym.

10. Są nowe czasopisma: Niedziela, Misyjne Drogi oraz L’Osservatore Romano – zapraszam do nabywania.

11. W minionym tygodniu miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.:

+ Kazimierza Proszek

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.