Ogłoszenia duszpasterskie 3 stycznia 2021

NIEDZIELA – 3 stycznia 2021 roku

1. Rozpoczynamy spotkania kolędowe. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych Rodzin na wspólną modlitwę do kościoła, gdzie będziemy wypraszać błogosławieństwo dla naszych domów i rodzin. Będzie można złożyć tradycyjną ofiarę w wyraźnie opisanych kopertach do puszki za posługę: dla Pana Kościelnego, Ministrantom, oraz na ogrzewanie kościoła. Przygotowaliśmy również dla Parafian miłe niespodzianki.

Harmonogram na ten tydzień:

Poniedziałek: 4 stycznia 2021 – ul. Pienińska numery 1 – 59

Wtorek: 5 stycznia – ul. Pienińska 60 – 120

Czwartek: 7 stycznia – ul. Pienińska 121 – 210

Piątek: 8 stycznia – ul. Pienińska 211 – 278, ul. Sosnowa, ul Stefanii Bryjewskiej, ul. Pańska

Sobota: 9 stycznia – ul. Słoneczna, ul. Za Potokiem, ul. Ks. J. Tischnera, ul. Jana Pawła II, ul. Polna

Cały program jest w gablocie i na stronie internetowej.

Wszystkie Mszę święte w tym tygodniu są zatem wieczorem.

2. Dzisiaj po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

3. Zapraszamy, aby korzystać z transmisji Mszy św. na naszej stronie internetowej adres: www.parafiaostrowsko.info

4. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – Msze św. wg porządku niedzielnego. O godzinie 10.30 przed Sumą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kadzidło z kredą jest przy gazetach – ofiarę można złożyć do puszki za gazety. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.

5. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego zapraszamy dzieci z klasy III na Mszę św. o 11.00 w czasie której nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrztu. Prosimy, by dzieci przyniosły świece chrzcielne.

6. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. W tym tygodniuprosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Maria Ludzia, Bernadeta Hebda, Tomasz Szczypka.

7. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” i „Misyjne Drogi”.

8. Koncert Kolęd i Pastorałek: 31 stycznia 2021 roku tj. w niedzielę odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek zatytułowany „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Każdy może wystąpić: dzieci, młodzież, dorośli. Wykonać można dowolny utwór o tematyce bożonarodzeniowej, śpiewając solo, z akompaniamentem lub sam utwór instrumentalny. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie parafialnej do 17 stycznia.

Informuję, że harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2021 r. jest dostępny na stronach Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na Facebooku jak również na tablicach ogłoszeniowych na wsi. Sołtys