Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 maja 2023 roku

1. Dzisiaj I Komunii św. dzieci w naszej parafii. Przed nami Biały Tydzień.

Dziękuję Rodzicom za sprzątanie i udekorowanie naszej świątyni na niedzielę i na I Komunię. Podziękowania za dar ołtarza przekazany na rzecz parafii. Rodzice młodzieży bierzmowanej i dzieci komunijnych wspólnie ufundowali klęczniki i krzesła, które będą służyć w czasie ślubów i nabożeństw. Bóg zapłać.

2. Za tydzień rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.00.

Dzieci z klasy czwartej zapraszam do spowiedzi w piątek o godzinie 17.00 a po majówce będą miały próbę liturgii.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy wieczorem po zakończonej Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Sumie.

4. Jutro, we wtorek oraz w środę przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Modlitwy z procesją błagalną urządzimy po Mszy św.

5. Dziękuję tym osobom z naszej parafii, które brały udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu – za modlitwę i poświęcenie.

6. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom ul. Orkana: p. Joanna Wróbel, Renata Kamoń, Łucja Kamoń oraz z ul. Ogrodowej: p. Krystyna Cyrwus.

7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

8. Za tydzień trzecia niedziela – tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczamy na remonty i inwestycje w naszej parafii. Obecnie gromadzimy środki na malowanie dachu. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystości 50 – lecia święceń kapłańskich abp Marka Jędraszewskiego w sobotę 20 maja o godz. 12.00 w Katedrze Wawelskiej w Krakowie.

Ogłoszenie o które proszono:

Od poniedziałku 15 maja ul. Orkana do pl. św.  Floriana zostanie zamknięta w związku z asfaltowaniem, dlatego prosimy o korzystanie z objazdu ul. Pańską. Sołtys

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *