Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021

28 Niedziela zwykła – 10 października 2021 roku

1. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII papieża

wtorek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

środa –wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

czwartek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Koscioła

sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Można do puszki u ministrantów złożyć ofiarę na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży.

3. Na ręce proboszcza wpłynęło podziękowanie za ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Dyplom jest wywieszony w gablocie.

4. Różaniec jest codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Sumie. Wszystkich serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych – nie szczędźcie czasu dla Maryi.

W „Niedzieli” jest artykuł o wyjątkowej sile i skuteczności Różańca, o której przekonali się Pius V i Jan Paweł II. W czym tkwi tajemnica tej najpiękniejszej modlitwy, której często nie doceniamy, choć wielokrotnie w historii udowodniła swoją moc. Zapraszam do włączenia się Koła Żywego Różańca. Można się zgłaszać do mnie lub do Zelatorów. Różaniec prowadzą w tym tygodniu następujące grupy: Lektorzy, Rada Parafialna, 3. Róża Żywego Różańca, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. 4. Róża Żywego Różańca – harmonogram jest wywieszony w gablocie.

5. W czwartek o godzinie 9.00 będzie Msza św. dla Szkoły Podstawowej w Dniu Edukacji Narodowej. Zapraszamy Dzieci, Rodziców a nade wszystko Nauczycieli.

6. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.15.

7. W niedzielę za tydzień składka inwestycyjna.

8. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Tatrzańskiej: Danuta Sral, Urszula Ciężobka, Celina Wróbel.

9. Jest nowy numer „Niedzieli”. Jest bezpłatny numer „Dobrych Nowin” o filmie „Fatima”. Proszę zabrać ze stolika z gazetami. Film jest wyświetlany w Kinie „Tatry” w Nowym Targu, seanse: poniedziałek, środa, czwartek. Warto się wybrać.

10. Sprawy gospodarcze. Dzisiaj informacje o cmentarzu. W roku 2019 została sprzedana działka „Mietlow” a suma uzyskana to 801 000 zł. Do Kurii Metropolitalnej została odprowadzona kwota 100 000 zł. We wrześniu 2020 i rok później 2021 rozstały zakupione dwie działki na cele poszerzenia cmentarza o łącznej powierzchni 0,7546 ha na łączną kwotę 270 921 zł. Parafia w najbliższym czasie rozpocznie starania o poszerzenie cmentarza i zmianę studium zagospodarowania tego terenu. Trwa inwentaryzacja grobów. Wybudowaliśmy i wykończyliśmy pomieszczenie gospodarcze. Zostały zamontowane nowe kamery: na cmentarzu i parkingu. Teren jest monitorowany przez całą dobę.

Wszystkim życzymy słonecznej niedzieli i dobrego tygodnia a potrzebne łaski niech wyprasza nam
św. Michał Archanioł.

Ogłoszenie o które proszono:
1. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza Panie i Panów na wieczorek do Remizy w niedzielę 17.10. o godzinie 16.00. Bardzo ciekawie zaplanowany czas na poczęstunek, artystyczne występy i mile spędzony czas przy muzyce.

2. Deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw można odebrać u sołtysa, w remizie, urzędzie gminy a także po Mszach św. za potwierdzeniem odbioru.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *