Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –
04 kwietnia 2021 roku

1. Dzisiaj i jutro Msze św. o 8.00 11.00 i dodatkowa 15.00. Uroczyste nieszpory o 14.30.

2. Do Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa Oktawa Wielkanocy. Msze św. połączymy z nowenną przed Świętem Miłosierdzia.

3. Jutro po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

4. Za nami Wielki Tydzień. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tym czasie w różne aspekty przygotowania tych dni:

dzieciom za przygotowanie Palm i udział w Konkursie, za ofiary wielkopostne złożone w skarbonkach,

młodzieży za przygotowanie kościoła na Święta,

Paniom Małgorzacie Ciężobce i Agnieszce Chmielarczyk za piękną dekorację Grobu i Ciemnicy, za kompozycje kwiatowe i długie godziny pracy,

Panu Bogdanowi za całą troskę o naszą świątynię,

Góralom za czuwanie przy Bożym Grobie,

– naszym Organistom, którzy wdrażają się pełnione posługi,

Lektorom, Ministrantom, Scholii za przygotowanie liturgii od strony muzycznej i liturgicznej,

– za całą oprawę Procesji Rezurekcyjnej,

Wszystkim nie pomijając Nikogo: Bóg zapłać.

5. Niech Bóg wynagrodzi za wszystkie ofiary pieniężne składane na kwiaty i dekorację, na Grób w Jerozolimie a jutro na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30 oraz spotkanie Rodziców kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu proszę, by świątynię na niedzielę i Bierzmowanie przygotowali Rodzice wraz młodzieżą, która przyjmie ten sakrament 12. kwietnia.

7. W czwartek spotkanie Lektorów i Ministrantów w ramach przygotowania liturgii na Bierzmowanie o godzinie 18.00.

Życzenia: Drodzy Nasi Parafianie w Ostrowsku i za granicą

Trwamy w radości Zmartwychwstania – życzymy, by ta RADOŚC trwała, a trudności życia móc pokonywać wraz z NIM – Panem życia i śmierci – niech ożywia każdego z Was pewność, że ON ŻYJE. Alleluja!

Życzenia od Sołtysa, Rady Sołeckiej, Radnego Gminy.