Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 roku

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwa majowe z procesją wokół kościoła odprawimy wieczorem po zakończonej Mszy św.

3. W czerwcu nabożeństwo do Serca Jezusowego odmawiać będziemy po zakończonych Mszach św.

4. W środę możliwość spowiedzi św. przed Bożym Ciałem od godziny 17.00.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za obecność na spotkaniu w środę. O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy ul. Gorczańskiej:

I ołtarz: Elżbieta Kos, Anna Perełka, Jolanta Kołat,
II ołtarz: Anna Miśkiewicz, Małgorzata Fatla, Marzena Amboż,
III ołtarz: Monika Miśkiewicz, Stanisława Truty, Antonina Luberda,
IV ołtarz: Aniela Ludzia, Irena Klimowska, Krystyna Przybocka.

Rano Msza św. o godzinie 8.00 a procesja do 4 ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godzinie 11.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych: z klasy III i IV (we wrześniu miały swoją I Komunię św.). Najmłodszych zapraszam do sypania kwiatów i do dzwonienia. Proszę, by przygotować feretrony i chorągwie. Mężczyzn, Młodzież – Górali, Sportowców z Klubu Sportowego, proszę o niesienie baldachimu. O zabezpieczenie trasy procesji proszę OSP. W tym dniu udekorujmy nasze domy symbolami eucharystycznymi. A na Mszę św. z procesją zapraszam w strojach góralskich, by podkreślić uroczysty charakter tego wydarzenia.

6. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Proszę, byśmy ten czas oktawy również uczestniczyli w procesji. Trwa rok Eucharystii – warto dawać świadectwo, że kochamy naszego Pana, który pozostał z nami pod postacią Chleba.

7. W pierwszy piątek Msza św. rano o 7.00 oraz o 18.00. Odwiedziny chorych od 9.00. Proszę chorych zgłosić w zakrystii. Spowiedź rano i po południu od 17.00.

8. W sobotę będzie spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic po wieczornej Mszy św.

9. W niedzielę za tydzień będzie miał u nas swoje prymicje wyświęcony wczoraj ks. Mateusz Hajduga, który katechizuje w naszej szkole i głosił w tym roku kazania pasyjne. Poprowadzi procesję eucharystyczną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego po Mszy św. o godzinie 11.00.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla p. Grabarza w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz. Proszę o podpisanie kopert z imienia i nazwiska oraz adresem. Mamy już program z ewidencję grobów, stąd zostaną one do niego wprowadzone. Dbajmy wszyscy o nasz cmentarz.

10. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to p. Helena Luberda, Henryka Szewczyk, Katarzyna Pankiewicz z ul. Pienińskiej.

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” oraz ulotki o Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym.

12. Dziękuję za piękny Koncert „Kochanej Mamie”. Wiele osób było zaangażowanych od strony artystycznej i organizacyjnej. Bez WAS nie było, by tego kulturowego wydarzenia. Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać.

Ogłoszenia o które proszono:

  1. Dnia 1 czerwca w godzinach 10.00 – 12.00 w Ośrodku Zdrowia w Ostrowsku odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  2. W kwietniu miała miejsce premiera filmu „Wyrok na niewinnych”. Są do zabrania Vouchery uprawniające do 50% zniżki na zakup biletu w internetowym kinie. Zapraszamy do obejrzenia
  3. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowsku na prośbę organizatora Wyścigu Podhalańskiego prosi mieszkańców, aby w dniu 5 czerwca 2021 (sobota) około godz. 17.00 zachowali ostrożność i podporządkowali się do zaleceń służb na drodze Nowy Sącz – Nowy Targ i 6 czerwca (niedziela) około godz. 12.00 na drodze Gronków – Nowy Sącz z uwagi na przejazd wyścigu kolarskiego.
  4. 5 czerwca (sobota) odbędzie się XXIV Pielgrzymka „SURSUM CORDA” Zakopane – Ludźmierz pod hasłem: „Nie kradnij…”. Szczegóły na plakacie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *