Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

24 Niedziela zwykła – 12 września 2021 roku

1. Dzisiaj w Warszawie odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Transmisja w telewizji o godzinie 12.00. Również dzisiaj rozpoczyna Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku Ojcostwa”. W ubiegłą niedzielę do puszki na pomoc dla Afganistanu zebraliśmy kwotę 632 zł.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i doktora Kościoła

wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

czwartek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa

sobota – święto św. Stanisława kostki, zakonnika. Jest to dzień imienin ks. Stanisława, życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Patrona.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4. W piątek o godzinie 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci z klasy III, które mają w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii św.

5. Zbliża się Odpust Parafialny. Ważny dzień dla naszej wspólnoty. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 będzie spotkanie dla Lektorów i Ministrantów, by przygotować naszą liturgię. Obecność obowiązkowa.

6. Za tydzień składka inwestycyjna. W minionym tygodniu wykonane zostały prace na dachu kościoła: założono śniegołapy, poprawiono i wymieniono rynny, uszczelniono przecieki oraz założono łapacze. Prace na wysięgniku wraz z materiałem wyniosły 13 300 zł.

Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiarę na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców z ul. Jana Pawła II: Władysław Łyszczarz, Katarzyna Byrdak, Małgorzata Nowicka.

7. Jest nowy numer „Niedzieli” i „Misyjne Drogi”.

Ogłoszenia o które proszono:
Zebranie wiejskie zostało przełożone i odbędzie się w środę 15 września 2021 o godz. 18.00 w Nowej Remizie. Tematem zebrania będzie Fundusz sołecki na 2022r. oraz sprawy bieżące wsi. Sołtys – za zmiany przepraszamy.

Zarząd Spółki Wodnej informuje, że w czwartek 16 września, ze względu na czyszczenie zbiornika nie będzie wody w kranach. Prosimy o przygotowanie zapasów wcześniej. Za utrudnienia przepraszamy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *