Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 grudnia 2021 roku

1. Trwa okres Bożego Narodzenia. Słowa podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy przyczynili się, by Święta w naszej parafii przebiegały w sposób uroczysty i spokojny. Bóg zapłać Paniom Małgorzacie Ciężobka, Agnieszce Chmielarczyk wraz z małżonkami i Panu Piotrowi Waksmundzkiemu oraz osobom pomagającym, za wykonanie szopki i wszystkich dekoracji w naszym kościele. Młodzieży, która sprzątała kościół i udekorowała choinki. Mieszkańcom ul. Orkana i Na Równi za sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta. Naszym Organistom, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Kapeli Góralskiej za śpiew i grę na Pasterce, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom – w ten sposób uroczyście podkreśliliśmy naszą miłość do Zbawiciela, który przychodzi na ziemię. Magdzie Kołat za wspaniałe zastępstwo Pana Bogdana w zakrystii. Za choinki do szopki Panu Kołatowi. Panu Stanisławowi Chryczyk za ufundowanie i wyłożenie płytek ceramicznych w nowej zakrystii. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj na Sumie gościmy Parafialna Orkiestrę Dętą z Nowego Targu z Panem Kapelmistrzem Pawłem Ciężobką. Dziękujemy za uświetnienie narodzin Pana w naszej parafialnej świątyni.

3. Z wielką radością i wdzięcznością, dziękuję Ofiarodawcom za wszystkie złożone datki na renowację Tabernakulum. Dziękuję również za prace przy montażu i transporcie: p. Piotrowi Zygmund i Piotrowi Waksmundzkiemu – to są długie godziny pracy. Na Pasterce uroczyście zaprosiliśmy Pana Jezusa, by zamieszkał w tym odnowionym mieszkaniu. Jestem przekonany, że jest to teraz godne mieszkanie dla naszego Pana.

Bóg zapłać za ofiary na inwestycje z 3 niedzieli to kwota: 3131 zł. i 2 euro. Na fundusz SOS na Pasterce 803 zł. 2 euro.

4. Jutro tj. w poniedziałek rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Harmonogram jest w gablocie i na stronie internetowej. Można wtedy składać ofiary na ogrzewanie kościoła. Również dla Pana Bogdana, który jest na kwarantannie. Msze św. ze względu na kolędę od poniedziałku do czwartku będą o 7.00.

5. W piątek ostatni dzień roku 2021 – wspomnienie św. Sylwestra Papieża. Zapraszamy na godz. 16.30 na Uroczyste Nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i ostatnią Mszę świętą w tym roku z kazaniem na podsumowanie kończącego się roku. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy rodziny Tych, którzy zmarli w tym roku. Za wspólnotowe odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy, można uzyskać odpust zupełny. Nasz Metropolita udzielił wszystkim dyspensy na ten dzień.

6. 1 stycznia – I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Serca Jezusowego będzie przed Mszą św. o 8.00. Dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się” w Krakowie.

7. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

8. Troskę o czystość kościoła w tym tygodniupowierzamy mieszkańców ul. Na Równi: p. Marek Twaróg, Monika Ciężobka, Eugeniusz Truty.

Inicjatywa Męski Różaniec Zakopane – zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę miesiąca tj. 01.01.  do Sanktuarium Świętej Rodziny na Krupówki o godzinie 8.30, by odpowiedzieć czynem na prośbę Matki Bożej. Szczegóły są na plakacie w gablocie.