Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023

10 Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023 roku

1. Podziękowania: Rodzinom, które przygotowywały ołtarze, członkom OSP, Kołu Gospodyń, pocztom sztandarowym, noszącym feretrony i baldachim, Paniom niosącym świece, Góralom i Młodzieży, Kapeli za oprawę muzyczną, Służbie Liturgicznej, Scholii, dzieciom w strojach komunijnych, najmłodszym sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Panu Bogdanowi i Pani Agnieszce za wielką troskę, organistom za oprawę muzyczną. Wszystkim Bóg zapłać za wielkie serce.

2. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Zapraszam, by uczestniczyć i pięknie chwalić Boga, który jest z nami pod postacią Chleba.

3. Dziękuję za dar ołtarza „Bajkowemu Przedszkolu”, które ofiarowało tydzień temu w czasie Mszy św. dla dzieci, Kapę Maryjną do nabożeństw maryjnych.

4. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła. Na Mszę św. zapraszam 4 Różę Żywego Różańca, zelatorki Antoniny Kozieł, której patronem jest św. Antoni. Jej członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godzinie 17.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryj Panny. Szczególne zaproszenie na Pielgrzymkę dla członków Róż Żywego Różańca do Ludźmierza z okazji 60 rocz. koronacji obrazu MB Ludźmierskiej.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół mieszkańców ul. Na Równi: p. Marek Kamoń, Wanda Szumal oraz pl. św. Floriana: p. Jolanta Wojtylak, Krystyna Kolasa

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, oraz „Magazyn. Niedziela”.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej
śp. Józefa Gila. Polecamy go miłosierdziu Boga.