Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 stycznia 2022 roku

1. Podziękowania od o. Mariusza Bartuzi, który tydzień temu zastąpił mnie w parafii oraz rozprowadzał cegiełki. Bóg zapłać za ofiary w kwocie 1570 zł na budowę Domu Sióstr Karmelitanek Bosych.

2. Za tydzień gościć będziemy księdza kustosza z Sanktuarium Matki Bożej z Ludźmierza, który będzie głosił kazania. Przed kościołem zbierana będzie kwesta przeznaczona na prowadzoną budowę Domu Pielgrzyma, który będzie służył pielgrzymom przybywającym do sanktuarium. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

3. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek: św. Jana Bosko, kapłana

Środa: Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika

Sobota: św. Agaty, dziewicy i męczennicy

4. W środę święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.

Wieczorem wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Matki Bożej oraz wspólne kolędowanie o godzinie 16.30.

5. W pierwszy czwartek Godzina Święta po Mszy św.porannej. Będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.00. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy św. porannej. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godzinny 8.30. Proszę zgłosić chorych do czwartku w zakrystii.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 16.30.

8. Za tydzień zmianka tajemnic Żywego Różańca po Sumie.

9. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Ogrodowa: p. Krystyna Cyrwus, pl. św. Floriana: Iwona Wojtylak i Krystyna Kolasa.

10. Sprawy gospodarcze naszej parafii. Wraz z Radą Duszpasterską podjęliśmy decyzję w sprawie śmieci i kontenerów przy cmentarzu. Parafia rozwiąże umowę o comiesięczny wywóz śmieci, natomiast każdy odwiedzający cmentarz proszony jest, aby zużyte znicze i zniszczone kwiaty zabierać do domów i tam selektywnie oddawać jako odpady. Po analizie i porównaniu rocznym wynika, że płacimy coraz większe kwoty. I tak w roku 2020 koszt roczny za wywóz śmieci wyniósł: 4 700 zł, w roku 2021: 7 500 zł, wzrost o 2 800 zł. Wiemy dobrze, że w tym roku cena wywozu śmieci w naszych domach również wzrosła. Po rozliczeniu wydatków rocznych wszystkich prac pozostało w Funduszu Cmentarnym 1600 zł.