Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lutego 2022 roku

1. Wczoraj w Sanktuarium MB w Ludźmierzu zostali pobłogosławieni do posługi Lektora w Zgromadzeniu Liturgicznym czterej nasi ministranci: Bartłomiej, Paweł, Łukasz i Franciszek. Będą odtąd nosić alby i czytać Słowo Boże w czasie Mszy św. Cieszymy się z ich posługi i zaangażowania. Życzymy, by ten zapał nie ostygł a ta posługa przynosiła satysfakcję, radość i poczucie dobrze spełnionej powinności.

2. Dzisiaj ostatni dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.

Porządek adoracji:
Niedziela 27 lutego:
12.00 – 12.30 – Ministranci i Lektorzy
12.30 – 13.00 – Młodzież z klasy 7 i 8
13.00 – 13.30 – Młodzież ze Szkoły średniej i starsza
13.30 – 14.00 – Schola Młodzieżowa i Dziecięca
14.00 – Nieszpory

3. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Będziemy każdego dnia w tej intencji modlić się w czasie Eucharystii.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

Rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

GORZKIE ŻALE: w niedzielę o godzinie 14.30

DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

6. W czwartek rozpoczniemy nowenną do św. Andrzeja Boboli w intencji Kaplanów i powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz za naszą Ojczyznę : o Uproszenie pokoju w Europie i na świecie.

7. W piątek spowiedź rano przed Mszą św. oraz po południu od 16.00. Msza św. rano i wieczorem. Natomiast nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Drogą Krzyżową o 16.30.

8. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Gorczańskiej:
p. Maria Jurkowska, Maria Kamoń, Katarzyna Ścisłowicz.

9. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2 902 zł i 1 euro w ramach składki inwestycyjnej. Bóg zapłać ofiarodawcom.

11. Do wystawionej puszki dzisiaj i w Środę Popielcową można składać ofiary na pomoc dla Ukrainy, do której zachęca nas Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski w odczytanym komunikacie.

Zebranie wiejskie oraz sprawozdawczo-wyborcze wspólnoty gruntowej (Leśnej) odbędzie się w niedzielę 13 marca 2022 w Nowej Remizie o godzinie 16.30. Wszystkich członków Wspólnoty serdecznie zapraszamy:
                                                                                                                         Sołtys oraz Prezes Wspólnoty Leśnej