Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024 r.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
10 marca 2024 roku

1. Dzisiaj ofiary składane do skarbony przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu

2. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o Tarsycjusz Bukowski z Zakonu Braci Mniejszych Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej. Program jest wyłożony na ławkach w kościele, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Wszystkie nauki będzie można śledzić na naszej stronie www.parafiaostrowko.info. W czasie rekolekcji będą odwiedziny chorych z Komunią św. i namaszczeniem. Proszę o zgłoszenia w zakrystii.

3. Za tydzień składka inwestycyjna.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

5. Zapraszam wszystkie dzieci na Drogę Krzyżową dla dzieci w piątek o godzinie 16.30. Prosimy, by dzieci wykonały małe krzyżyki i przyniosły je na to nabożeństwo. O 20.00 Góralska Droga Krzyżowa a w niedzielę po Sumie.

6. W sobotę odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza czyli Lektorów i Ministrantów po Mszy św. wieczornej– rozpoczynamy przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Chętne osoby dorosłe, które chcą aktywnie się włączyć w liturgię zapraszam do osobistego kontaktu ze mną.

7. 22 marca (w piątek) o godzinie 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Już dzisiaj zapraszamy a szczegóły podamy za tydzień.

8. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu tę troskę składamy na ręce mieszkańców ul. Pienińskiej: ul. Pienińska: p. Barbara Zagata, Iwona Borowicz i ul. Sosnowa: Alina Byrdak, Małgorzata Jakubowicz, Czesław Łyszczarz. Ofiary na Fundusz można składać w zakrystii lub przesłać na konto bankowe, które jest podane na stronie internetowej parafii lub na karteczkach przy gazetach

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

10. Informujemy, że od 25 marca na dwa tygodnie będzie podstawiony przy cmentarzu duży kontener na odpady. Przypominamy o tym, że dwa razy do roku taki kontener obsługuje nasz cmentarz, natomiast przez pozostałe dni śmieci zabieramy do domu. Wszyscy dbajmy o czystość na cmentarzu i wokół niego.

11. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” oraz nowy numer „Magazyn Niedziela” z ciekawymi artykułami.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Tadeusza Kołata i śp. Józefa Zagatę. Polecamy ich Bożemu miłosierdziu.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Również nasza Parafia przyłącza się do zbiórki darów dla Polaków mieszkających na Kresach wschodnich. Pomoc tę koordynuje Fundacja „Dunajec”. Zbierana jest ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach; ŚRODKI CZYSTOŚCI: chemia gospodarcza, kosmetyki, itp. Najlepiej spakować te rzeczy do pudełka i przynieść do kościoła i złożyć w kaplicy św. Józefa lub do szkoły podstawowej. Będzie to nasza pomoc i ratunek dla potrzebujących i podarunek na święta. Zbiórka trwać będzie dwa tygodnie, do Niedzieli Palmowej..

2. Zaproszenie na bezpłatne badanie wzroku  w Ośrodku Zdrowia. Szczegóły na plakacie.

3. Dzisiaj 10.03.2024 r. Dorota Pęksa zaprasza na wystawę obrazów zatytułowaną „Moja historia”. Rozpoczęcie w Nowej Remizie o godzinie 16.00.