Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA –
28 kwietnia 2024 roku

1. Wraz z Radą Parafialną dziękuję za złożone ofiary na inwestycje w kwocie 3488 zł.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe będą wieczorem po zakończonej Mszy św. a w niedzielę naprzemiennie: po porannej Mszy św. i po Sumie. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Sumie. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, o dobre urodzaje, o powołania z naszej parafii, o pokój w Ukrainie. Msze św. w maju będą o godzinie 18.00.

3. We czwartek Dzień Polonii i Polaków za granicą. Pamiętamy w naszych modlitwach o Rodakach w różnych stronach świata, zwłaszcza o Góralach mieszkających w USA.

4. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00 i 11.00. Po Sumie odnowienie Ślubów Jasnogórskich i nabożeństwo majowe. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi i kościelnymi. Zachęcamy maturzystów do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ludźmierza 3 maja, aby prosić o szczęśliwe egzaminy i dobry wybór drogi życiowej. Od 15.00 okazja do spowiedzi, o 15.30 nabożeństwo majowe, a o 16.00 Msza święta.

Jest to pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. oraz przed sumą od 10.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po rannej Mszy św.

5. Odwiedziny chorych będą w sobotę od godziny 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.

6. W sobotę na Mszę św. o 18.00 zapraszamy Członków OSP wraz z rodzinami bowiem 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Modlitwą wypraszać będziemy dla nich błogosławieństwo a dla zmarłych życie wieczne.

7. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 8 maja (tj. środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Zapraszamy do wzięcia udziału.

8. W niedzielę za tydzień po Sumie zmiana tajemnic.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę i za ofiary na kwiaty i utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom ul. Jana Pawła II: p. Dorota Łyszczarz, Maria Ciężobka, Małgorzata Nowicka, Katarzyna Byrdak, Joanna Wawrzon.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Niedawno odbyła się promocja książki prof. Moniki Hajnos „Waks i przyjaciele…” Książki są do nabycia w zakrystii.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Pozdrawiamy naszą Polonię i zapewniamy o szczególnej modlitwie.