Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023

NIEDZIELA BIBLIJNA –
22 kwietnia 2023 roku

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciech Biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski

Wtorek – święto św. Marka ewangelisty – imieniny naszego Metropolity

Sobota – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i 15 Tydzień Biblijny – sięgnijmy po Pismo św. w tym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje jest to kwota 3208 zł i 40 USD.

2. W poniedziałek i wtorek dzieci z klasy III będą mieć pierwsze próby przed Komunią św.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.
Po Mszy św. w salce na plebanii swoje spotkanie będą mieć członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zbliża się 10 rocz. powstania Apostolstwa i nie długo będziemy gościć siostrę założycielkę, stąd zaproszenie na spotkanie.

4. W niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Matki Boże. Na rozpoczęcie urządzimy procesję eucharystyczną po Sumie. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy o powołania kapłańskie, o pokój w Ukrainie, za naszą młodzież do Bierzmowania i dzieci do Komunii. Nabożeństwa będą wieczorem po zakończonej Mszy św.

5. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. Prosimy na przyszłą niedzielę o przygotowanie kościoła rodziny z ul. Orkana: p. Tadeusz Łyszczarz, Janina Żegleń, Barbara Kołat, Teresa Kuchta.

6. Dziękuję Radzie Parafialnej za posprzątanie pozostawionych śmieci na naszym cmentarzu. Jutro zostanie wywieziony kontener. Trwa ewidencjonowanie grobów. Proszę więc, by do kancelarii zgłaszały się osoby, które opiekują się grobami najbliższych. Mamy liczne groby, które nie są zaopiekowane oraz nie mają nawet tabliczek. Jako zarząd cmentarza mamy prawo je wykorzystać i zlikwidować. Zapraszam do kancelarii w tych sprawach.

7. Gazety: jest tygodnik „Niedziela” dla dzieci „Staś” na maj i dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” z bardzo ciekawymi artykułami.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Informuję, że  Zebranie Wiejskie obędzie się dnia 4 maja, tj. czwartek, o godz.19.00 w Nowej Remizie. Tematem będą sprawy bieżące wsi oraz powołanie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Ostrowsko. Zapraszam wszystkich mieszkańców do włączenia się w tę inicjatywę, która pozwoli nam, jako miejscowości na szybszy rozwój. Sołtys 

2. Za tydzień w niedzielę 30 kwietnia odbędzie się przy naszym kościele KIERMASZ CIAST. Akcja i cel charytatywny, by pomóc w zebraniu funduszy na lek dla Kamilki Gil z Nowego Targu chorej na SMA. Chętnych chcących wesprzeć akcję piekąc ciasto prosimy o kontakt z Radą Rodziców lub z Panią Dyrektor.

Wszystkim życzymy radosnej i dobrej niedzieli
oraz dobrego nowego tygodnia.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *