Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022

24 Niedziela zwykła – 11 września 2022 roku

1. Dzisiaj w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się 30 Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji.  Dzisiaj również rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”.

wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i doktora Kościoła

środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

piątek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa

3. W środę w święto Podwyższenia Krzyża modlitwy do Matki Bożej połączymy z Nabożeństwem Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie o godzinie 17.30. Zapraszam po Mszy św. na spotkanie rodziców dzieci z klasy III, które mają w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii św.

4. W piątek o godzinie 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. spotkanie rodziców młodzieży, która ma rozpocząć przygotowanie do bierzmowania.

5. Za tydzień składka inwestycyjna. Trwają prace w pomieszczeniu nad zakrystią, mające na celu ocieplenie tego pomieszczenia, będzie to również ładne miejsce na różne paramenty liturgiczne.

6. Za tydzień święto św. Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży. Będziemy polecać młodych w naszych modlitwach. Ofiary składane do skarbony przeznaczone będą na cele duszpasterstwa młodzieży. W roku 2023 odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Trwają zapisy – chętne osoby na wyjazd proszę o kontakt.

7. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiarę na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: Dorota Bartosz, Sebastian Byrdak, Janina Kozieł, Janina Wysocka.

8. Jest nowy numer „Niedzieli” – cena 10 zł.

9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz do Sanktuarium w Mogile w terminie 8 października 2022 (sobota). Koszt całkowity wraz z biletami wstępu do muzeum i przewodnikiem 50 zł (cena przy minimum 40 osobach). Chętne osoby proszę, by zapisywały się w zakrystii lub kancelarii.