Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2022

czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

niedziela – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

2. Jutro ks. Stanisław obchodzi swoje 85 urodziny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Życzymy Mu wiele zdrowia i sił a nade wszystko opieki Bożej na każdy dzień życia.

3. W poniedziałek i wtorek o 16.30 różaniec za zmarłych.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30. A po Mszy św. zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie do sali na plebanii.

5. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00, aby modlić się za Ojczyznę. Za tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej, Związku Podhalan, Szkoły Podstawowej. Po liturgii przejdziemy pod obelisk i tam zapalimy symboliczne znicze oraz odśpiewamy Hymn Narodowy. Podkreślmy doniosłość tego święta naszymi strojami góralskimi. Nasz Metropolita ogłosił na ten dzień dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od pokutnego charakteru tego dnia.

6. Za tydzień VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystusa dla was stał się ubogim”. Do skarbony będzie można złożyć ofiarę na ubogich.

7. Za tydzień również zapraszamy dzieci z klasy III na Mszę św. o 11.00 w ramach przygotowania do I Komunii św.

8. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: Lucyna Mąka, Aneta Domalik, Zofia Domalik, Dorota Szumal.

9. Kontener przy cmentarzu zostanie odebrany w poniedziałek – można go jeszcze dopełnić.

10. Sprawy gospodarcze: na plebanii trwa docieplanie balkonów i daszków, w kościele: zostały przywiezione okna i w poniedziałek rozpocznie się wymiana 6 okien: 4 nad chórem, po jednym na schodach na chór i w pomieszczeniu gospodarczym w przedsionku kościoła.

11. Wybory Rady Duszpasterskiej. Głosy zostały podliczone. Sprawozdanie znajduje się gablocie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Pokazuje to zaangażowanie w sprawy Parafii i Kościoła. Gratuluję wszystkim kandydatom osiągniętego wyniku. Skład Rady Duszpasterskiej na następną kadencję jest następujący:

Paweł Ciężobka, Andrzej Karpierz, Grzegorz Kołat, Henryk Kozieł, Grażyna Mazurek, Stanisław Wach, Piotr Waksmundzki, Piotr Zygmund, Marcin Żółtek, z racji pełnionego urzędu: Bogdan Ciężobka, Stanisław Zagata.