Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021

20 Niedziela zwykła – 15 sierpnia 2021 roku

1. Serdecznie dziękuję za złożone dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Dziękuję za pomoc 4 osobom w pracach przy kościele w miniony piątek.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic dziękują za zorganizowanie zbiórki sprzętu elektronicznego i elektrycznego w dniu 25 czerwca – pismo w gablocie.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie świętego Stefana Węgierskiego

Wtorek – święto świętego Jacka, prezbitera, patron Archidiecezji Krakowskiej, pamiętajmy w modlitwie o ks. Jacku byłym proboszczu naszej parafii

Piątek – wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła

Sobota – wspomnienie świętego Piusa X, papieża

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4. W piątek trzeci miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia od godziny 17.00.

5. W sobotę nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego o godzinie 17.30.

6. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to Państwa: Anna Trąbka, Zuzanna Kukla, Aleksandra Zagata z ul. Słonecznej.

7. Msza św. Dożynkowa w podziękowaniu Panu Bogu za zebrane plony będzie w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 11.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców ul. Pienińskiej: Lucyna Sołtys, Tadeusz Niemiec, Beata Romańska, Barbara Luberda. Dożynki Podhalańskie 5 września w Ludźmierzu.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” z rebusami wakacyjnymi.

9. Zmarła śp. Krystyna Fukś – siostra ks. prałata Mieczysława Łukaszczyka. Msza św. za spokój jej duszy będzie w naszym kościele w dniu pogrzebu tj. w poniedziałek o 18.00. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.