Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022 roku

1. Kończy się okres Adwentu: W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w salce na plebanii po Mszy św.

2. We środę odwiedziny chorych z Komunią św. przed świętami od godziny 10.00. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.

W czwartekSpowiedź adwentowa. Zapraszamy do konfesjonałów od 8.00 – 9.00 oraz od 17.00 – 18.00 (18.00 – 18.30 przerwa) oraz 18.30 – 19.30.

3. W piątek po roratach prosimy młodzież o pomoc w przygotowaniu kościoła na zbliżające się święta oraz mieszkańców ul. Sosnowej p. Czesław Łyszczarz, Krystyna Borecka i ul. Stefanii Bryjewskiej: Teresa Gromada, Anna Trąbka, Dorota Ostwald.

4. W sobotę Wigilia: Zakończenie Rorat o godzinie 7.00.

Msza św. Pasterska o Północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, między innymi na domy samotnych matek.

Zakończymy modlitwą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych – zachowanie postu od pokarmów mięsnych; rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej modlitwą, odczytanie fragmentu z Pisma św. (Łk 2, 1-20); dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd.

5. W niedzielę Boże Narodzenie. Msze św. 0 8.00, 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.

6. W poniedziałek święto św. Szczepana – poświęcenie owsa po każdej Mszy św.
a składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

7. Po świętach wizyta duszpasterska. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Program jeszcze może ulec zmianie. Informacje będą na bieżąco podawane.

8. Prasa katolicka: jest nowy tygodnik „Niedziela”, oraz „Staś”.

9. Koncert Kolęd: 29 stycznia 2023 roku tj. w niedzielę odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd zatytułowany: „W żłobie leży”. Zapraszamy do udziału: dzieci, młodzież oraz dorosłych. W tym roku zapraszamy do sięgnięcia po tradycyjne kolędy. Wykonawców zapraszamy do zakrystii. Tam znajduje się lista kolęd z której można wybrać sobie utwór do zaśpiewania.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. Ostatnio podawałem zakres prac wykonanych w kościele. Koszt materiałów i robocizny wyniósł 23 000 zł. W tym samym czasie trwały prace przy plebanii. Zbito betonowe parapety (3 szt) i zaizolowano styropianem. Wykonano izolację strzech od spodu i balkonów oraz wejść styropianem i pomalowano farbą silikonową. Wykorzystaliśmy rusztowanie; oczyszczono i pomalowano dwukrotnie lakierobejcą podsiubitki. Koszt materiałów i robocizny wyniósł 49 000 zł.