Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2022

Święto św. Szczepana pierwszego męczennika – 26 grudnia 2022 roku

1. Trwa okres Bożego Narodzenia. Słowa podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy przyczynili się, by Święta w naszej parafii przebiegały w sposób uroczysty i spokojny. Bóg zapłać Paniom Małgorzacie Ciężobka, Agnieszce Chmielarczyk, Panu Bogdanowi za wykonanie szopki i wszystkich dekoracji w naszym kościele. Młodzieży, która sprzątała kościół i udekorowała choinki. I tu wymienię: Roksana Chmielarczyk, Izabela Klimowska, Emilia Skałuba, Julia Szumal, Sylwia Kamoń, Magdalena Palarczyk, Dawid Moczarny, Dominik Chmielarczyk, Paweł Cerwas, Franciszek Pawlica, Łukasz Żegleń, Adam Kołodziejczyk, Patryk Moczarny, Maksymilian Twaróg, Michał Cerwas. Mieszkańcom ul. Stefanii Bryjewskiej i ul. Sosnowej za sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta. Naszym Organistom, Scholi młodzieżowej i dziecięcej, Kapeli Góralskiej za śpiew i grę na Pasterce, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom – w ten sposób uroczyście podkreśliliśmy naszą miłość do Zbawiciela, który przychodzi na ziemię. Za choinki do szopki Panu Markowi Kołatowi i pomoc w nabijaniu Arkadiuszowi Ostwald. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać.

2. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje z 3 niedzieli to kwota: 3166 zł. Ofiary z Pasterski na Fundusz Ochrony Życia – 945 zł. Dziękuję Wspólnocie Gruntowej z Ostrowska, która przekazała na malowanie dachu kwotę 10 000 zł. Liczę na ogólne wsparcie wszystkich Parafian. Mam nadzieję, że uda się zebrać całą kwotę i pomalować w całości dach naszego kościoła nie dzieląc na etapy. Kilka osób indywidualnie wsparło już tę inwestycję.

3. Jutro tj. w wtorek rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Harmonogram jest w gablocie i na stronie internetowej. Można wtedy składać ofiary na ogrzewanie kościoła. Również dla Pana Bogdana naszego kościelnego – za jego posługę w naszym kościele przez cały rok. Msze św. ze względu na kolędę od wtorku będą o 7.00 a w sobotę o 17.00.

27 XII (wtorek) od godz. 8.30:  ul. Sosnowa, Pienińska cz. I od p. Borowicz do p. Fijas

28 XII (środa) od godz. 8.30:  ul. Pienińska cz. II, Stefanii Bryjewskiej  od p. Trąbka do p. Romańskich

29 XII (czwartek) od godz. 8.30:  ul. Pienińska cz. III od p. Kos do p. Mąków, i drugą stroną od p. Zenon Ludzia do p. Wróblów

30 XII (piątek) od godz. 8.30: ul. Gorczańska cz. I od p. Niemiec do p. Szenderewicz ul. Świerkowa, Migrond, Bystra

4. W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

5. W sobotę ostatni dzień roku 2022 – wspomnienie św. Sylwestra Papieża. Zapraszamy na godz. 16.30 na Uroczyste Nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i ostatnią Mszę świętą w tym roku z kazaniem na podsumowanie kończącego się roku. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy rodziny Tych, którzy zmarli w tym roku. Za wspólnotowe odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy, można uzyskać odpust zupełny.

6. 1 stycznia – dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II m.in. na „Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się” w Krakowie.

7. W niedzielę 1 stycznia po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

8. Troskę o czystość kościoła w tym tygodniupowierzamy parafianom z ul. Pańskiej: p. Zofia Malasińska, Agnieszka Chmielarczyk, Anna Stopka, Halina Byrdak.

9.29 stycznia 2023 roku tj. w niedzielę odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd zatytułowany: „W żłobie leży”. Zapraszamy do udziału: dzieci, młodzież oraz dorosłych. W tym roku zapraszamy do sięgnięcia po tradycyjne kolędy. Wykonawców zapraszamy do zakrystii. Tam znajduje się lista kolęd z której można wybrać sobie utwór do zaśpiewania.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *