Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023 roku

1. Dzisiaj o godzinie 16.00 Koncert Kolęd zatytułowany „W żłobie leży”. Zapraszamy na koncert lub na transmisję na naszej stronie internetowej adres: www.parafiaostrowsko.info

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek: św. Jana Bosko, kapłana

Czwartek: Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej

Piątek: św. Błażeja, biskupa i męczennika

Niedziela: św. Agaty, dziewicy i męczennicy

4. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Wieczorem zapraszamy na ostatnie już wspólne śpiewanie kolęd o godzinie 16.30. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy i prosimy młodzież naszej parafii o rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych.

5. W pierwszy czwartek Godzina Święta po Mszy św.porannej. Będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.00. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy św. porannej. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godzinny 8.30. Proszę zgłosić chorych do czwartku w zakrystii.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 16.30.

8. W sobotę 4 lutego w Ludźmierzu nasza parafia w ramach Czuwania Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzi Różaniec o godzinie 19.00. Proszę o jak najliczniejszy udział i prowadzenie przez naszych Parafian.

9. Za tydzień w niedzielę po Sumie zmianka tajemnic Żywego Różańca.

10. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.

W tym roku podobnie, jak w roku ubiegłym według następującego porządku:
Niedziela 5 lutego:
12.00 – 12.30 – I i II Róża Żywego Różańca
12.30 – 13.00 – III i IV Róża Żywego Różańca
13.00 – 13.30 – V i VI Róża Żywego Różańca
13.30 – 14.00 – VII i VIII Róża Żywego Różańca
14.00 – Nieszpory

Pełny harmonogram wywieszony jest w gablocie.

11. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Ks. Tischnera: p. Sonia Żegleń, Antonina Kozieł, Krystyna Zagata, Marian Ostwald.

Ogłoszenie o które proszono: Worki na śmieci będą wydawane w czwartek 2.02 i piątek 3.02  w godz. 16.00 – 19.00 w Nowej  Remizie. Będzie można przy tej okazji odebrać rachunki i kody kreskowe. Sołtys.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *