Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
12 marca 2023 roku

1. Dziękujemy za ofiary złożone na misje do skarbony na misje „Ad Gentes” jest to kwota: 908 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

2. Od niedzieli 26 marca rozpoczniemy rekolekcje. Program zostanie podany za tydzień.

3. W przyszłą niedzielę III miesiąca składka inwestycyjna a ofiary składane do skarbony przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św.

5. Zapraszam wszystkie dzieci na Drogę Krzyżową dla dzieci w piątek o godzinie 16.30. Prosimy, by dzieci wykonały małe krzyżyki i przyniosły je na to nabożeństwo. DROGA KRZYŻOWA: w piątek o 20.00 oraz w niedzielę ok. 12.00 (po Sumie).

6. We wtorek Msza św. za Ojczyznę. Patronem w tym miesiącu jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Temat: Solidarność.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

8. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni i ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Tatrzańskiej o przygotowanie kościoła: p. Danuta Pajerska, Danuta Sral, Cecylia Wróbel, Urszula Ciężobka.

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Do Caritas odprowadzamy 8 zł. Ofiara jest dowolna.

10. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” oraz dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości”.

11. Również nasza Parafia przyłącza się do zbiórki darów dla Polaków mieszkających w Ukrainie. Pomoc tę koordynuje Fundacja „Dunajec”. Zbierana jest ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach; ŚRODKI CZYSTOŚCI: chemia gospodarcza, kosmetyki, itp. Najlepiej spakować te rzeczy do pudełka i przynieść do kościoła i złożyć w kaplicy św. Józefa lub do szkoły podstawowej. Będzie to nasza pomoc i ratunek dla potrzebujących i podarunek na święta. Transport wyrusza 23 marca dlatego zbiórka trwać będzie do przyszłej niedzieli.

12. W sobotę 18 marca odbędzie się Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II oraz wartości które głosił. Trasa marszu; Nowy Targ Rynek – Sanktuarium św. Jana Pawła II ul. Szaflarska 160. Początek o godz. 10.30. W trakcie marszu różaniec a o godz. 12.00 Msza św.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *