Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
26 lutego 2023 roku

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie Karmelita o. Stefan Skórnóg z Kluszkowiec. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św. ok. 15.30. Po Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy nie uczestniczyli w Środę Popielcową.

2. DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

3. Do puszki na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi złożono
2700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pieniądze zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

4. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli to kwota: 3148 zł. i 30 dolarów. Nasza Polonia z Chicago wsparła naszą inwestycję malowania dachu kościoła w kwocie 7000 dolarów. W ten sposób (mam taką nadzieję) że w ciepłych miesiącach wiosny lub lata dzięki Bogu i ofiarodawcom z naszej parafii uda się pomalować w całości dach, nie rozkładając na etapy. Bóg zapłać ofiarodawcą.

5.W poniedziałek po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci z klasy III w ramach przygotowania do I Komunii św.

6. W czwartek Godzina Święta po porannej Mszy św. – to nasza modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

7. W piątek spowiedź rano przed Mszą św. oraz po południu od 16.00. Msza św. rano i wieczorem. Natomiast nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Drogą Krzyżową o 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 8.30. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii do czwartku.

8. W sobotę – pierwszą miesiąca Różaniec za Ojczyznę (prowadzi 3 Róża) i nabożeństwo do wynagradzające Najświętszemu Serce Maryi o godzinie 16.15.

9. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

10. Za tydzień składka niedzielna przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osoba św. Jana Pawła II.

Natomiast ofiary do puszki z przyszłej niedzieli, zgodnie z postanowieniem KEP przekażemy na misje – Ad Gentes. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.

11. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji wielkopostnej oraz dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II o przygotowanie kościoła: p. Piotr Cyrwus, Kinga Guzik i ul. Polnej: p. Beata Chryczyk, Iwona Moczarna.

12. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jak co tydzień jest do nabycia tygodnik „Niedziela” a dla dzieci „Staś” na marzec.

Ogłoszenia, o które proszono:
1
.Informuję, że od 1 marca 2023 r. do 10 marca 2023 r. trwać będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w  Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w  Ostrowsku. Druki do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły www.spostrowsko.pl w zakładce REKRUTACJA. Dyrektor szkoły Danuta Mastalska
            2. Od 24 lutego w polskich kinach można obejrzeć film „Opiekun” poświęcony osobie św. Józefa.
              Seanse 26, 28 lutego oraz 2 marca w kinie „Tatry” w Nowym Targu.
3. Właściciele działek przy ul. Pienińskiej (od Lewiatana do Groszka), którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu w miniony piątek w kwestii projektu budowy chodnika, proszeni są o kontakt z Sołtysem lub Radnym w tym tygodniu.    Sołtys

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *