Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023

środa – wspomnienie św. Franciszka  z Asyżu

czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. W niedzielę 17 września do puszki na cele młodzieży naszej archidiecezji złożono 298 zł. A na cele inwestycyjne 3020 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na różne cele naszej wspólnoty jak i osób potrzebujących. Na moje ręce wpłynęło pismo „Podziękowanie za ofiary na środki transportu dla misjonarzy”. Dyplom wdzięczności jest w gablocie kościelnej.

3. Msze św. w październiku odprawiane będą o godzinie 18.00.

4. Nabożeństwo różańcowe będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po porannej Mszy św. Dzieci codziennie będą otrzymywać naklejki które noszą tytuł: „Żywe kamienie. Różaniec w życiu świętych”. Różaniec prowadzą w tym tygodniu następujące grupy: niedziela – Rodzice i Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Rada Parafialna, 3. 7. i 2. Róża Żywego Różańca, Schola dziecięca – harmonogram jest wywieszony w gablocie.

5. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 11 października (tj. środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Wcześniej zapowiadamy, by móc zaplanować sobie i wpisać do kalendarza to czuwanie.

6. W czwartek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy 7 Różę Żywego Różańca, zelatorki Marii Gromada, której patronką jest św. s. Faustyna. Jej członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską.

7. W piątek I miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź rano i wieczorem od godziny 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

8. W sobotę – I miesiąca różaniec ofiarujemy za Ojczyznę. Prosimy o poprowadzenie różańca 2 Różę.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Świerkowej: Państwo Grażyna Kamoń, Barbara Luberda i ul. Pienińskiej: Paulina Hełdak, Zenon Ludzia.

10. Jest nowy numer „Niedzieli” oraz ciekawy „Magazyn. Niedziela” w cenie 15 zł. a dla dzieci „Staś” na październik.

Podziękowania:
Słowa wdzięczności dla Wszystkich Parafian za piękną uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkim grupom parafialnym: OSP, Oddziałowi Związku Podhalan, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kapeli Góralskiej, Różom Żywego Różańca, Radzie Parafialnej, Scholii dziecięcej i młodzieżowej, Orkiestrze z Nowego Targu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, pocztom sztandarowym, wszystkim w strojach regionalnych, wszystkim indywidualnym osobom za piękny przebieg uroczystości. Bóg zapłać.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia:
obfitego błogosławieństwa i opieki św. Patronów.