Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

środa – święto św. Łukasza, ewangelisty

piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej

niedziela – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego

2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ramach składki inwestycyjnej. Jak już informowałem o szkodach, które wyrządził piorun. Po ekspertyzach, wycenie i kosztorysie mamy do pokrycia 38 000 zł, aby przywrócić stan instalacji do pierwotnego działania.

3. Dzisiaj odbywa się kwesta na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży. Ministranci zbierać będą ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. Różaniec jest codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Mszy św. o 8.00. Na tę Mszę św. zapraszamy członków 8 Róży Żywego Różańca, zelatorki Marii Gromada – czyli Różę Rodzin, której patronem jest św. Jan Paweł II. Członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską. Wszystkich serdecznie zapraszamy na różaniec: dzieci, młodzież i dorosłych – nie szczędźcie czasu dla Maryi.

4. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii relikwie bł. Carlo Acutisa – Patrona młodzieży. W tym dniu przy jego relikwiach zbierze się młodzież z klas 6 i 7. Zapraszam ich do kościoła na godzinę 10.30. A potem na Msze św. Rozpoczną oni przygotowanie do Bierzmowania – w cyklu dwu letnim.

5. Grupom, które prowadziły różaniec bardzo dziękujemy. W tym tygodniu prosimy następujące grupy: Bajkowy świat – dzieci, 8. Róża Żywego Różańca, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, Młodzież która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania – harmonogram jest wywieszony w gablocie. We środę w ramach akcji „Milion dzieci na różańcu” zapraszamy wszystkie dzieci na różaniec.

6. W środę spotkanie Rady Duszpasterskiej o godzinie 19.00.

7. Przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie wystawiony kontener przy cmentarzu od 23 października przez dwa tygodnie – proszę wrzucać do kontenera, w miarę możliwości zgniecione opakowania. Nie zostawiać na cmentarzu i koło pomieszczenia gospodarczego, bo to nie jest skład śmieci. Dbajmy o utrzymanie czystości i porządku na naszym cmentarzu i wokół niego a tych, którzy zostawiają śmieci proszę upominać. Monitoring będzie wkrótce działał i rejestrował ruch na cmentarzu.

8. Kartki na wypominki są wyłożone przy gazetach. Na wypominki przyjmować będziemy w zakrystii i w kancelarii. Proszę podawać imiona i nazwiska w pierwszym przypadku. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków. W ramach inwentaryzacji cmentarza w kancelarii można zgłaszać dysponentów grobów.

9. Jest nowy numer „Niedzieli”.

10. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: p. ul. Pienińska: Anna Szumal, Joanna Szumal, Kinga Ludzia, Maria Domalik.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa
i opieki świętych Patronów.

1. Informuję, że w związku z projektem i budową gazociągu średniego ciśnienia w naszej miejscowości będzie  możliwość wyrażenia zgody przez właścicieli nieruchomości przed wejściem do lokalu  wyborczego.

Osoba do tego nominowana będzie dysponować odpowiednimi oświadczeniami, które będzie można podpisać, oczywiście zgodnie z zasadami RODO. Sołtys.