Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021

19 Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2021 roku

1. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Ludźmierzu – szczegóły są na plakacie w gablocie. Składka inwestycyjna. Prosimy o pomoc w pracach wokół kościoła w piątek o godzinie 19.00. Chcemy rozplantować ziemię i wyrównać teren, by móc zasiać trawę. Praca lekka ale czasochłonna, każdy może się przydać.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy

Wtorek – świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika

Środa – świętej Klary, dziewicy

Piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Sobota – świętego Maksymiliana Marii Kolbego

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4.W sobotę nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego o godzinie 17.30.

5. Dziękuję za poprowadzenie różańca wczoraj w Ludźmierzu w ramach czuwania Czuwanie Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi

6. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to Państwa: Barbara Truta, Jolanta Ciężobka, Bogusława Pawlica z ul. Słonecznej.

7. Msza św. Dożynkowa w podziękowaniu Panu Bogu za zebrane plony będzie w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 11.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców ul. Pienińskiej: Lucyna Sołtys, Tadeusz Niemiec, Beata Romańska, Barbara Luberda. Dożynki Podhalańskie 5 września w Ludźmierzu.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Proszę wszystkich mieszkańców Ostrowska o zadbanie wokół własnych posesji i obejść, a w szczególności o przycięcie wystających poza ogrodzenia i płoty gałęzi drzew i krzewów, które to ograniczają widoczność na drogach naszej wsi. Sołtys