Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024 roku

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łopusznej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W dniu Matki pamiętajmy o wszystkich naszych Mamach i prośmy dla żyjących o potrzebne łaski a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

2. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia w ciszy i prowadzoną. Adoracja trwa w przerwie między Mszami: 9.00 – 11.00. Zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania oraz do rodziców i dzieci, które przyjęły Pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii św., by podziękować Bogu za wielki dar jaki otrzymali.

3. W ramach składki inwestycyjne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy sumę 3452 zł i 10 euro.

4. We wtorek przy dobrej pogodzie odprawilibyśmy majówkę przy kapliczce na Gronków. Początek o godzinie 18.00 a potem, w kościele Msza św.

4. W środę możliwość spowiedzi św. przed Bożym Ciałem od godziny 17.00. Spotkanie dla ministrantów i lektorów po Mszy św. – aby przygotować uroczystość Bożego Ciała.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za obecność na spotkaniu w poniedziałek.
O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy z ul. Pienińskiej:

1 ołtarz – Maria Wróbel, Anna Szumal, Joanna Szumal, Maria Domalik, Kinga Ludzia.

2 ołtarz – Katarzyna Szewczyk, Ewa Wróbel, Bronisława Sopata, Małgorzata Bukowska, Aneta Twaróg.

3 ołtarz – Katarzyna Chyc, Helena Pudzisz, Jadwiga Kopeć, Anna Ludzia, Halina Gromada.

4 ołtarz – Janina Ludzia, Monika Lenart – Kuczyńska, Maria Ludzia, Bernadetta Hebda, Tomasz Szczypka.

Rano Msza św. o godzinie 8.00 a procesja do 4 ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godzinie 11.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych z klasy III. Najmłodszych zapraszam do sypania kwiatów i do dzwonienia. Proszę, by przygotować feretrony i chorągwie. Mężczyzn, Młodzież – Górali, Sportowców z Klubu Sportowego, proszę o niesienie baldachimu. O zabezpieczenie trasy procesji proszę OSP. W tym dniu udekorujmy nasze domy symbolami eucharystycznymi. A na Mszę św. z procesją zapraszam w strojach góralskich, by podkreślić uroczysty charakter tego wydarzenia.

6. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Proszę, byśmy ten czas oktawy również uczestniczyli w procesji. Dawajmy świadectwo, że kochamy naszego Pana, który pozostał z nami pod postacią Chleba, zabierajmy dzieci i młodzież i starajmy się o uczestnictwo w procesji.

7.Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół mieszkańców z  ul. Polnej: Państwo: Beata Chryczyk, Iwona Moczarna, Anna Leśnicka, Agnieszka Wida, oraz ul. Tatrzańskiej: Anita Stramek.

8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwo spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lewoczy.

9. W niedzielę za tydzień na Sumie przeżywać będziemy parafialny Dzień Dziecka – zapraszamy dzieci. A po Mszy św.zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla Gospodarza naszego cmentarza. Jego posługa na cmentarzu to nie tylko obsługa pogrzebów, ale również koszenie trawy i sprzątanie, odśnieżanie zimą alejek, mycie kostki brukowej, czy też osadzenie tabliczek numerycznych przy kwaterach. To jest 164 godziny pracy w tym minionym czasie od września. W podziękowaniu za tę troskę o parafialny cmentarz składamy te ofiary. Proszę o podpisanie kopert z imienia i nazwiska oraz adresem. Ofiary zostaną wprowadzone do ewidencji cmentarza. Lista Ofiarodawców z ubiegłego roku znajduje się w gablocie. Dbajmy wszyscy o nasz cmentarz.

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, dla dzieci „Staś” na czerwiec.

Z okazji 27 rocznicy pobytu Ojca św. Jana Pawła II na Podhalu będą miały miejsce następujące wydarzenia w Ludźmierzu:

1 czerwca (sobota) odbędzie się XXVII Pielgrzymka „SURSUM CORDA” Zakopane – Ludźmierz.

26 maja XIII Koncert Chórów im. ks. prałata Tadeusza Juchasa o godzina 16.00. Szczegóły na plakacie.