Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024

9 Niedziela zwykła – 02 czerwca 2024 roku

1. Podziękowania: Rodzinom, które przygotowywały ołtarze, członkom OSP, Kołu Gospodyń, pocztom sztandarowym, noszącym feretrony i baldachim, Paniom niosącym świece, Góralom i Młodzieży, Służbie Liturgicznej, Scholii, dzieciom w strojach komunijnych, najmłodszym sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Panu Bogdanowi, organistom za oprawę muzyczną. Wszystkim Bóg zapłać za wielkie serce.

2. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Zapraszam, by uczestniczyć i pięknie chwalić Boga, który jest z nami pod postacią Chleba.

3. Dzisiaj kończy swoją posługę Mateusz Waksmundzki, bowiem rozpoczyna w tym tygodniu stacjonarną dalszą naukę w szkole wojskowej. Dziękujemy mu za miniony czas gry na liturgiach w naszej parafii.

4. Dziękuję za dar ołtarza „Bajkowemu Przedszkolu”, które ofiarowało dzisiaj w czasie Mszy św. dla dzieci, naczynie do chrztu świętego oraz futerał na pateny.

5. Dzisiaj ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla Gospodarza naszego cmentarza w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz. Podpisane koperty z imienia i nazwiska oraz adresem zostaną wprowadzone do systemu obsługującego cmentarz.

6. W czerwcu odprawiać będziemy nabożeństwo do Serca Jezusowego po zakończonych Mszach św. natomiast tym tygodniu w czasie procesji eucharystycznej. Ks. Metropolita Marek Jędraszewski polecił odprawiać nowennę przed uroczystością beatyfikacji sługi Bożego ks. Michała Rapacza od 6 – 14 czerwca. Każdego dnia zbierać się będą na tej modlitwie następujące grupy: czwartek 6.06. Róże Różańcowe i Apostolat Margaretka, piątek 07.06. młodzież i studenci, sobota 08.06. dzieci, niedziela 09.06. rodziny. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. i litanię do Serca Pana Jezusa.

7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem pierwszy piątek. Msza św. rano o 7.00 oraz o 18.00. Odwiedziny chorych od 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii. Spowiedź rano i po południu od 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryj Panny.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na fundusz kwiatowy i czystości. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół mieszkańców ul. ul. Tatrzańska: Justyna Domalik, Danuta Pajerska, Danuta Sral, Urszula Dębska – Ciężobka, Cecylia Wróbel.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na czerwiec.

11. Komunikat Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych: 1. Sprzeciw na łączenie dzieci w różnym wieku i ponad wyznaczone limit osób w klasach. 2. Sprzeciw, by ocena z religii nie brana była do średniej ocen. 3. Sprzeciw, aby umieszczane religię na pierwszej lub ostatnie godzinie lekcyjnej. 4. Sprzeciw wobec planów zmniejszenia ilości lekcji religii do jednej tygodniowo.

Ogłoszenia o które proszono:

4 czerwca w Ośrodku Zdrowia bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie z 8/9 czerwca prowadzone przez Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Są wolne miejsc. Szczegóły u pani Marii Gromady.