Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024

10 Niedziela zwykła – 9 czerwca 2024 roku

1. Jeszcze raz dziękuję za udział w oktawie Bożego Ciała, te codzienne procesje niech pomnożą naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim asystom, Panom od baldachimu, dzieciom, młodzieży, Służbie Liturgicznej. Bóg zapłać.

2. Podziękowania od Pana Gospodarza Cmentarza za ofiary złożone na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu oraz za wszystkie inne prace podjęte na cmentarzu.

3. W czerwcu odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusowego po zakończonych Mszach św. oprócz środy kiedy to nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godzinie 17.30 połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i nowenną przed uroczystością beatyfikacji sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Każdego dnia zapraszamy do modlitwy inne grupy osób: poniedziałek 10.06. młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, wtorek 11.06. Liturgiczną Służbę Ołtarza, Scholę, Ceremoniarzy Parafialnych, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., środę 12.06. osoby życia konsekrowanego, czwartek 13.06. samotni, chorzy, cierpiący, piątek 14.06. całą wspólnotę Kościoła Krakowskiego.

4. W sobotę Msza św. beatyfikacyjna sługi Bożego ks. Michała Rapacza oraz zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Krakowie – Łagiewnikach o godzinie 11.00. W tym szczególnym dniu jeden z kapłanów koncelebrujących Mszę Świętą beatyfikacyjną, odprawi ją w intencjach przysłanych do skrzynki Archidiecezji Krakowskiej. I ty możesz powierzyć Bogu przez ręce ks. Michała swoje prośby oraz podziękowania poprzez formularz zamieszczony na stronie www.diecezja.pl.

5. W poniedziałek spotkanie zaliczeniowe dla kandydatów do Bierzmowania – po zakończonych liturgiach.

6. Święci tygodnia:

Wtorek: św. Barnaby – apostoła

Czwartek:  św. Antoniego z Padwy – prezbitera i doktora Kościoła

Piątek: bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika

Wszystkim solenizantom i obchodzącym urodziny składamy najserdeczniej życzenia i opieki świętych Patronów.

7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i składka inwestycyjna. A w ramach kwesty będzie można wesprzeć lektorów wyjeżdżających na finał Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza do Łodzi.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy i Czystości . W tym tygodniu prosimy o podjęcie tej troskę o kościół mieszkańców ul. Tatrzańskiej: Państwo: Barbara Kos, Stanisława Pach, Jolanta Karpierz, Weronika Antolec, Elżbieta Łęczycka.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci nowy numer „Stasia” na czerwiec.

Ogłoszenie o które proszono

X MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY w Krakowie odbędzie się 16 czerwca (niedziela)
o godzinie 11.30 z pl. Matejki. Szczegóły na plakacie.