Ogłoszenia duszpasterskie 25.08.2024

21 Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2024 roku

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem naszej wdzięczności Panu Bogu za stworzenie i dary ziemi, które są naszym pożywieniem. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu wieńca dożynkowego oraz za wsparcie finansowe przez rodziny wydelegowane.

2. Podziękowania składamy wszystkim, którzy złożyli tydzień temu ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Jest to kwota 3167 zł. Trwają prace przy oknach zewnętrznych. Trwa ich projektowanie i produkcja. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość. Również zbieramy fundusze na wymianę organów oraz odgrzybienie i osuszenie ściany zachodniej, która długie lata była zalewana przez deszcz. Będzie to trudna praca, by ją doprowadzić do porządku. Podziękowania składamy kolejnym rodzinom i osobom, które złożyły ofiary na ten cel. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Lista ofiarodawców jest w gablocie naszego kościoła. Liczymy, że cała parafia włączy się to dzieło. Wkrótce chór zostanie zamknięty. Prosimy o wyrozumiałość.

3. W ramach prac na cmentarzu nasz Gospodarz Cmentarza Pan Szymon Waksmundzki pomalował kaplicę oraz umył kostkę brukową. Serdeczne Bóg zapłać za wykonane prace. Wciąż proszę, by właściciele grobów zgłaszali się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w systemie.

– uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
Wtorek – wspomnienie świętej Moniki
Środa – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

6. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w sobotę od godziny 16.00.

7. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. Gorczańskiej: Stanisław Ludzia, Maria Jurkowska, Maria Kamoń, Katarzyna Ścisłowicz, Elżbieta Szumal.

9. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na miesiąc sierpień.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Zagatę. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.

Ogłoszenia o które proszono:

Zarząd Stowarzyszenia „Ostrowsko – dziedzictwo i przyszłość” informuje, że  w przyszłym roku obchodzić będziemy 80 rocznicy śmierci Stefana Banacha, najwybitniejszego polskiego matematyka, którego zasługi dla nauki są ogromne, a którego korzenie sięgają naszej miejscowości, poprzez swojego ojca Stefana Greczka. Na półce z prasą są broszury informacyjne o życiu i dokonaniach  naukowych Stefana Banacha. Zadbajmy, by ta pozycja znalazła się w każdym domu w naszej wsi, by każda rodzina mogła poznać tę wybitną postać.

Gmina Nowy Targ informuje o bezpłatnych szczepieniach przeciwko meningokokom typu B przeznaczonych dla dzieci do lat dwóch. Szczepionki te są bardzo drogie, dlatego niewielu Rodziców decyduje się na zakup, a w tym przypadku zakup ich finansuje Urząd Gminy Nowy Targ i powiat nowotarski. Szczegóły są na plakacie w gablocie.

Wszystkim na ostatni tydzień wakacji życzymy dobrego odpoczynku a obchodzącym swoje imieniny i urodziny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Patronów