Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2024

22 Niedziela zwykła – 1 września 2024 roku

1. Dzisiaj dożynki podhalańskie w Ludźmierzu. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu naszej oprawy dożynkowej w ubiegłą niedzielę. Zarazem prosimy, by w przyszłoroczne dożynki włączyły się następujące rodziny: ul. Pienińska: Małgorzata Ciężobka, Henryka Szewczyk, Katarzyna Pankiewicz, Krystyna Musiak, Ewa Sikora, Jakub Waksmundzki, Krystyna Stanek, Maria Gromada, Halina Garbacz, Agnieszka Pędzimąż, Barbara Zagata, Iwona Borowicz oraz z ul. Sosnowej: Renata Ciężobka, Alina Byrdak, Krystyna Borecka.

2. Informacje o trwających pracach. Trwają prace przy chodnikach na cmentarzu. Pragniemy połączyć alejki dla lepszej komunikacji oraz łatwiejszego odśnieżania. Przypominamy, że wszelkie formalności związek z cmentarzem proszę zgłaszać w kancelarii, gdzie dokonujemy opłat i wystawiamy pokwitowania, które są pozwoleniem na rozpoczęcie prac przy grobie. Prosimy osoby, które opiekują się grobami – są ich dysponentami, by zgłaszały się do kancelarii celem odnotowania tego w systemie. Przypominamy, że nie pozostawiamy śmieci na cmentarzu – zabieramy do domu. W październiku na grobach, których nie poznamy właścicieli zostaną rozmieszczone po raz drugi pisemne informacje wzywające do stawienia się w kancelarii.

Od dzisiejszej niedzieli wejście na chór zostało zamknięte. Przepraszamy za utrudnienia. Trwają prace przy demontażu starych organów. Ich stan prawdziwie był kiepski. Dokumentację fotograficzną przedstawimy w późniejszym czasie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Lista ofiarodawców jest w gablocie naszego kościoła. Liczymy, że cała parafia włączy się to dzieło.

Równocześnie trwa wymiana pieca centralnego ogrzewania na plebanii.

3. W poniedziałek o godzinie 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Za tydzień w niedzielę na Sumie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, które zaczynają naukę w szkole.

Nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie do św. Michała Archanioła o godzinie 17.30.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

5. Nabożeństwo pierwszo czwartkowe po porannej Mszy św.

6. Pierwszy piątek. Możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. oraz popołudniu od godziny 16.30. Msza św. rano o 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godziny 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

7. W sobotę nabożeństwo maryjne o godzinie 17.30. A po Mszy św. spotkanie dla Lektorów i Ministrantów. Obecność obowiązkowa.

8. Od 1 września Msza św. poranna będzie o godzinie 7.00.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. Gorczańskiej: Państwo: Maria Greczek, Elżbieta Waksmundzka, Renata Krzysica, Ewelina Waksmundzka, Magdalena Bochyńska-Bargieł.

10. Jest nowy numer „Niedzieli” oraz dla dzieci „Staś” na wrzesień.

Ogłoszenia o które proszono:

Zebranie wiejskie odbędzie się w niedzielę 8 września o godz. 16.00 w Nowej Remizie. Tematami będą: podział funduszu sołeckiego na 2025 r., wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej 6 października oraz sprawy bieżące wsi.  Sołtys

Zebrania Wspólnoty Gruntowej i Leśnej odbędzie się o godz. 17.30 po zebraniu wiejskim. Prezes Zarządu